به روز شده در ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۴:۴۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ ساعت ۱۴:۱۲
کد مطلب : ۱۹۶۵۸۱

بارندگی‌های سنگین برزیل قربانی گرفت

گروه حوادث: حجم بارش‌های سنگین و مرگبار در منطقه "بلو هوریزونته" واقع در جنوب شرقی برزیل روز گذشته (جمعه) به ۱۷۱.۸ میلی متر رسیده که بالاترین میزان برای یک دوره ۲۴ ساعته در این منطقه از زمان ثبت اندازه‌گیری‌ها در ۱۱۰ سال گذشته است.
بارندگی‌های سنگین برزیل قربانی گرفت
به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام موسسه ملی هواشناسی برزیل، بارش‌های شدید باران تاکنون منجر به کشته شدن سه نفر و وارد شدن خسارات شدید شده است.سه نفر از اعضای یک خانواده شامل یک مادر و فرزندان شش ساله و شش ماهه وی به دلیل رانش بزرگ زمین که در خانه‌شان در منطقه متروی "بلو هوریزونته" رخ داد، جان باختند. قربانی چهارم نیز هنوز مفقود بوده و خبری از او در دست نیست. عملیات جست‌وجو و نجات او هم‌چنان ادامه دارد.روز گذشته (جمعه) بیش از ۳۰ مورد رانش زمین و خسارت به ساختمان‌ها در منطقه مترو ثبت شد. در اثر رانش زمین چند جاده مسدود شده، در چندین راه اصلی شهر سیل‌گرفتگی ایجاد شده و چند محله نیز زیر آب رفته است.
صدها نفر از مردم شهرهای این منطقه مجبور به ترک خانه‌های خود شدند و دولت‌های محلی پناهگاه‌هایی را در مدارس دولتی و کلیساها برای این افراد مستقر کرده‌اند."بلو هوریزونته" با جمعیت ۲.۵ میلیون نفری ششمین شهر بزرگ برزیل در منطقه جنوب شرقی کشور واقع شده است و طوفان‌های شدید در طول تابستان در آن امری عادی است. منطقه متروی "بلو هوریزونته" با جمعیتی بالغ بر ۵.۱ میلیون نفر، سومین منطقه بزرگ شهری در برزیل محسوب می‌شود.