به روز شده در ۱۳۹۸/۱۲/۰۸ - ۲۲:۳۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ ساعت ۱۴:۱۳
کد مطلب : ۱۹۷۲۶۶

پاسخ‌ کنایه‌آمیز انصاریفرد به ادعاهای زنوزی

گروه ورزشی: مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: برخی مدیران هم به جای نادیده گرفتن اقدامات تماشاگران خود تلاش نکنند با اتهام‌زنی به پرسپولیس مانع از تکرار موفقیت‌های آن شوند.
پاسخ‌ کنایه‌آمیز انصاریفرد به ادعاهای زنوزی
به گزارش سایت باشگاه پرسپولیس محمدحسن انصاری‌فرد در خصوص حواشی بازی پرسپولیس و تراکتور گفت: ما مستنداتی را تهیه کردیم که آن را ارائه خواهیم کرد. سنگ پرانی‌ها از سوی هواداران تیم تراکتور آغاز شد. حتی طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده مشوقین ما اقدام به تهیه گل برای تقدیم به تماشاگران تیم تراکتور کردند، اما درپی شعارها علیه آنها این امر سرانجامی نداشت و در ادامه هم شاهد سنگ پراکنی‌ها بودیم.وی ادامه داد: متاسفم که این دیدار مصدومانی داشت. به طور کلی شروع کننده بسیاری از اتفاقات هواداران تیم حریف بودند و هواداران پرسپولیس هم در معدود مواردی واکنش نشان دادند که البته باید مراقب باشند و تحت حاشیه‌سازی رقبا قرار نگیرند.مدیرعامل باشگاه پرسپولیس خاطرنشان کرد: متاسفانه در خانه حریف طی این سال‌ها شاهد انواع شعارها و اتفاقات بوده‌ایم و در تهران هم همینطور. بنده هیچ شعاری علیه هیچ تیمی را تایید نمی‌کنم، اما برخی مدیران هم به جای نادیده گرفتن اقدامات تماشاگران خود تلاش نکنند با اتهام‌زنی به پرسپولیس مانع از تکرار موفقیت‌های آن شوند بلکه تصمیمات درست‌تر بگیرند و تیم قویتری داشته باشند که بتواند مانع از قهرمانی پرسپولیس شود. آیا ما بعد از باخت بازی رفت به رغم کلکسیون اتفاقات و ناهنجاری‌ها بلوا درست کردیم یا فرافکنی کردیم؟

انصاری‌فرد افزود: روی سکوها اتفاقات دیگری هم از سوی هواداران حریف رخ داد که ترجیح می‌دهم بیان نکنم. بدتر از آن را هم در بازی رفت شاهد بودیم. این مسائل باید جمع و جور شود و شاهد تکرار آن نباشیم و تصمیماتی هم باید در این خصوص اتخاذ شود نه اینکه نسبت به برخی مسائل چشم‌پوشی شود و تخلفات برخی تیم‌ها در سطحی باشد که رسانه‌ها هم از طرح آنها چشم‌پوشی کنند. وی درباره داوری مسابقه گفت: نمی‌خواستم وارد این حرف‌ها شوم، اما حال که مرتب مصاحبه می‌کنند و بیانیه می‌دهند باید بگویم داور می‌توانست خانزاده را در صحنه‌ای که به بیرانوند لگد می‌زند اخراج کند؛ کارشناسان هم می‌گویند این اقدام سه چهار جلسه محرومیت دارد طبق بررسی یک بازیکن دیگر تیم تراکتور که در دقیقه ۴۵ کارت زرد گرفت در حالی که پیش از آن با تکل از پشت روی ترابی مانع حمله خطرناک پرسپولیس شد و در آن صحنه هم می‌بایست اخطار دیگری دریافت می‌کرد. همچنین ما مستنداتی داریم که برخی بازیکنان کارت زرد دریافت کرده تراکتور دست به اعتراض‌ها و اقداماتی زده‌اند که بدون تردید داور می‌توانست به آنها کارت زرد دوم نشان دهد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس خاطرنشان کرد: تصاویر موجود نشان می‌دهد که یک بازیکن به هنگام تعویض چه فحاشی و لفظ زننده‌ای به سمت تماشاگران ما بکار می‌برد و امیدواریم برخورد لازم صورت گیرد نه اینکه فقط بیرانوند بعد از بازی رفت محروم شود. اخطاری که بیرانوند به بهانه اتلاف وقت دریافت کرد هم کاملا بی مورد بود چرا که بازیکن تراکتور در حال تعویض بود و اقدام دروازه‌بان پرسپولیس به هیچ عنوان نمی‌توانست اتلاف وقت تلقی شود. ما درخواست رسمی داریم این اخطار طبق قوانین پاک شود.انصاری‌فرد گفت: همچنین کارت‌های زردی که به سیدجلال حسینی و مهدی ترابی داده شد به زعم اغلب اعضای تیم و به خصوص اعضای کادر فنی سختگیرانه بود و داور می‌توانست به آنها کارت ندهد.

وی تصریح کرد: در مجموع بهتر است مسئولان تیم تراکتورسازی بگویند که نسبت به چه چیزی اعتراض دارند. درباره محرومیت شجاع خلیل‌زاده هم باید بگویم مسئولان کمیته انضباطی تاکید داشتند او بخاطر اعتراض‌هایش موقتا محروم شده، اما مورد مشخصی به جز اعتراض به داوری بیان نشد. ما به این حکم اعتراض داریم. خلیل زاده بعد از دربی هم ۲ جلسه محروم شد که مستحق آن نبود چرا برداشت کمیته انضباطی از یک عکس طبق پاسخ خود داور به کمیته استیناف، اشتباه بود و علاوه بر از دست دادن ۲ بازی، محرومیت تعلیقی هم در پرنده خلیل زاده باقی ماند که البته قبلا درخواست حذف آن را داده بودیم و کمیته استیناف هم این مسئله را پذیرفته بود چرا که حکم تعلیق شدن یک جلسه از محرومیت این بازیکن ۳ ساعت قبل از بازی اعلام شد و خلیل‌زاده عملا بازی دوم را هم از دست داده بود.مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پایان گفت: ما نسبت به کم لطفی‌ها در حق پرسپولیس معترض هستیم و در خصوص این بازی هم باید بگویم که تمام مستندات را به کمیته انضباطی ارائه می‌کنیم. قبلا هم گفته‌ام پرسپولیس طبق مستندات متضرر و حریفان بهره‌مند شده اند، اما شاهد اتهام زنی‌های واهی برخی تیم‌ها بعد از هر ناکامی هستیم و خوب می‌دانیم برخی تلاش دارند با سنگین کردن جو مانع از تکرار موفقیت‌های پرسپولیس در مسیر قهرمانی شوند. ما جلوی این اتهام زنی‌ها و هجمه‌ها می‌ایستیم و اجازه‌ نمی‌دهیم بخواهند با فرافکنی فضا را علیه تیم و رقابت عادلانه سنگین کنند. برخی باید بدانند جامعه فوتبال خوب می‌داند روی تخلفات سنگین بازیکنان و تماشاگران کدام تیم‌ها سرپوش گذاشته شده و چگونه پرسپولیس متضرر شده است.