به روز شده در ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۳:۱۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ ساعت ۱۷:۵۵
کد مطلب : ۲۰۰۲۲۵

بهاره هدایت، برای پنجمین بار بازداشت شد

بهاره هدایت، برای پنجمین بار بازداشت شد
گروه سیاسی: درحالی که وضعیت بهاره هدایت، فعال دانشجویی که از روز گذشته پس از احضار به حراست دانشگاه تهران نامشخص شده بود، امروز سه‌شنبه ۲۲ بهمن در تماس با خانواده‌اش از بازداشت خود خبر داد.

سایت امتداد نزدیک به حزب اتحاد ملت در خبری با تایید بازداشت این فعال سیاسی نوشت که بهاره هدایت در تماسی با خانواده خود اعلام کرده است که در شعبه چهارم بازپرسی اوین برای تفهیم اتهام حضور دارد.  کانال تلگرام شوراهای صنفی دانشجویان کشور نیز در خبری در این‌باره نوشت: نهاد بازداشت کننده، علت بازداشت و مکان نگهداری وی همچنان نامشخص است. برخی از نزدیکان هدایت می‌گویند که وی شب گذشته را در بازداشگاه وزرا گذرانده و امروز برای تفهیم اتهام به دادسرای اوین منتقل شده است. وی از دادسرای اوین با خانواده‌اش تماس گرفت. این دانشجوی کارشناسی ارشد علوم سیاسی دانشگاه تهران روز یک‌شنبه ۲۰ بهمن ماه در صفحه توییتر خود نوشته بود: «برای روز چهارشنبه ۲۳بهمن احضار شدم. دلیل احضار هم روشن نیست.»

او با بی‌اطلاعی از دلیل احضار خود نوشته بود: «احضار فعالان نمونه‌ای است از سازوکار پنهان سرکوب، و هدفش فلج کردن کنش سیاسی‌ است؛ بنابراین نباید پوشیده نگهش داشت.» بهاره هدایت برای پنجمین بار است که بازداشت می‌شود و پیش‌تر با حکم دادگاه انقلاب به ۹ سال و نیم محکوم شده بود که پس از شش سال و نیم حبس با «تجمیع برخی از حکم‌هایش»، در سال ۱۳۹۵ آزاد شد. نحوه بازداشت بهاره هدایت مورد انتقاد بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی و فعالان سیاسی قرار گرفت. در ماه‌های اخیر احضار و بازداشت برخی از فعالان سیاسی شدت گرفته است. مهدی محمودیان، عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت، نیز ۱۵ بهمن ماه برای بار دوم در مدت کمتر از دو ماه بازداشت شد. مهدی محمودیان از امضاکنندگان بیانیه ۷۷ نفره پس از اعتراضات آبان ماه بود که روز ۱۹ آذر و پس از احضار به دادسرا بازداشت شده بود. وی نهم دی‌ماه امسال از زندان اوین آزاد شد. این فعال سیاسی در سال ۸۸ نیز بازداشت شد و پنج سال زندانی بود.
 
برچسب ها: بهاره هدایت