به روز شده در ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۳:۵۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ ساعت ۱۶:۴۶
کد مطلب : ۲۰۰۳۶۹

شهردار سابق تهران از نامزدی انتخابات انصراف داد

گروه سیاسی: شهردار سابق تهران و عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی طی نامه ای به فرمانداری تهران از نامزدی در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی استعفا کرد.
شهردار سابق تهران از نامزدی انتخابات انصراف داد
گروه سیاسی: محمدعلی افشانی شهردار سابق تهران و عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی طی نامه ای به فرمانداری تهران از نامزدی در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی استعفا کرد. متن کامل نامه انصراف افشانی به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای فرهادی
معاون محترم استاندار و فرماندار تهران
با سلام و احترام
اینجانب سید محمدعلی افشانی با توجه به پیشینه فردی، اجتماعی و مدیریتی و اصرار فراوان اشخاص و احزاب، داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران شدم . متأسفانه تأیید دیرهنگام شورای محترم نگهبان امکان برنامه ریزی ، سازماندهی و حضور موثر در این دوره از انتخابات را از اینجانب سلب نمود، همچنین احزاب اصلاح طلبی که داوطلب تأیید صلاحیت شده دارند نتوانستد به اتفاق لیست واحد انتخاباتی ارائه نمایند.  بنابراین مستند به ماده 46 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی انصراف خود را از داوطلبی نمایندگی دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی اعلام می دارم.
در پایان مراتب تقدیر و سپاس خود را از  همه بزرگوارانی که در مراحل مختلف ثبت نام، تأیید صلاحیت یا به هر نحوی اینجانب را مورد لطف و محبت خود قرار داده و حمایت و پشتیبانی خود را اعلام داشته اند خاضعانه ابراز می دارم. باور راسخ دارم که بهترین شیوه حاکمیت مردم و اصلاح امور از طریق صندوق رأی ممکن است. بنابراین در روز جمعه دوم اسفند ماه در انتخابات شرکت می‌نمایم، امیدوارم مردم شریف ایران از این حق قانونی خود استفاده نموده و با انتخاب افراد شایسته در سرنوشت خود و میهن تأثیر گزار باشند.
سیدمحمدعلی افشانی

سه نامزد اصلاح‌طلب حوزه انتخابیه خود را از تهران به شهرستان تغییر دادند
اسماعیل گرامی‌مقدم سخنگوی حزب اعتماد ملی نیز امروز از تغییر حوزه انتخابیه محمدرضا خباز استاندار سابق سمنان از تهران به کاشمر خبر داد. حجت‌الاسلام احمد مازنی نماینده فعلی مردم تهران در مجلس نیز از تغییر حوزه داده و از حوزه انتخابیه گرگان نامزد شده است. فاطمه ذوالقدر نماینده فعلی مردم تهران در مجلس نیز که از همین حوزه برای انتخابات مجلس یازدهم نامزد شده بود، به میناب در استان هرمزگان تغییر حوزه داده است.