به روز شده در ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۹:۰۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ ساعت ۰۹:۴۱
کد مطلب : ۲۰۰۵۱۷

روایت ۴ نوازنده از ۴ قطعه

گروه فرهنگی: اجرای دوم سالن رودکی در نخستین شب از سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر را گروه کوارتت نماد به روی صحنه برد. اجرای یک گروه چهار نفره که با نواختن چهار قطعه، با استقبال نسبتا خوبی همراه شد.
روایت ۴ نوازنده از ۴ قطعه
به گزارش ایسنا، گروه کوارتت نماد به سرپرستی ستاره بهشتی و با همراهی مازیار ظهیرالدینی (ویلون)، بابک کوهستانی (ویلون) و نوید حمیدی (ویلنسل) شامگاه پنجشنبه (۲۴ بهمن ماه) در سالن رودکی چهار قطعه را برای حاضران در سالن نواخت. قطعات کوارتت زهی شماره ۱ از فرید عمران، نوستالوژی از لوریس چکناواریان، آدجیو و فوگ کوشل ۴۵۶ و کوارتت زهی شماره ۱ اپوس ۱۸ از لودیگ وان بتهوون توسط گروه کوارتت نماد نواخته شدند که با استقبال تماشاگران مواجه شد. در بخش پایانی نیز پس از تشویق حاضران، این گروه قطعه کوتاه دیگری را نیز اجرا کردند.از نکات جالب توجه اجراهای امشب سالن رودکی این بود که با وجود تاکید بر تصویربرداری نکردن در طول اجرا، باز هم برخی از تماشاگران با تلفن‌های همراه خود بخش‌های زیادی از اجراها را تصویربرداری می‌کردند. 
گروه کوراتت نماد به سرپرستی ستاره بهشتی که عضو هیات علمی دانشگاه تهران است و با همراهی تعدادی از نوازندگان در زمینه موسیقی کلاسیک فعالیت می‌کند. این گروه پس از مدتی سکوت باز دیگر در سال ۹۸ فعالیت خود را از سرگرفت.جشنواره موسیقی فجر از ۲۴ تا ۳۰ بهمن ماه در حال برگزاری است.