به روز شده در ۱۳۹۹/۰۱/۲۰ - ۲۳:۲۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ ساعت ۰۸:۰۶
کد مطلب : ۲۰۱۷۹۷

جزئیات درمان دارویی کرونا

گروه جامعه: رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، گفت: تفاوت کرونا ویروس با آنفلوانزا، در نوع علائم بیماری است.
جزئیات درمان دارویی کرونا
محمد مهدی گویا، با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما، در خصوص وضعیت کرونا ویروس در کشور، توضیحاتی ارائه داد و افزود: علائم کرونا ویروس در مدت ۶ تا ۷ روز اول به صورت خفیف بوده و به یکباره شدید می‌شود.رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، گفت: تنها چیزی که از مردم می‌خواهیم که به ما اعتماد کنند.وی ادامه داد: گرفتن آزمایش فقط برای افراد بد حال است و قرار نیست از همه آزمایش گرفته شود.
گویا گفت: ما با تمام امکاناتی که داریم در مقابل کرونا ویروس ایستاده ایم و مردم نباید نگران باشند.وی افزود: دوره این بیماری ممکن است تا ۱۴ روز طول بکشد و اگر حال عمومی بیمار تشدید شد، باید تحت مراقبت قرار بگیرد.گویا در پاسخ به این سوال که آیا امکان قرنطینه شهر وجود دارد، گفت: قرنطینه قرن‌ها پیش اجرا می‌شد و هر بار شکست می‌خورد. قرنطینه «ووهان» چین هم به همین شکل بوده و فقط باعث نگرانی و اضطراب مردم می‌شود.رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، در واکنش به کمبود ماسک، افزود: جو روانی باعث شده تا همه فکر کنند باید ماسک بزنند، در حالی که توصیه اول ما شستن دست‌ها با آب و صابون است.گویا در ارتباط با علائم بیماری، گفت: هر فردی با تب و درد مواجه شد، می‌تواند نزد پزشک برود و او باید تشخیص بدهد که نیاز است به بیمارستان برود یا خیر.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، با اشاره به تشکیل کمیته کشوری درمان کرونا ویروس، افزود: در این کمیته بر روی مدرن ترین روش‌های درمانی که در دنیا به کار می‌رود، بحث شد و در نهایت تصمیم گرفتیم دو روش درمانی برای بیماران به کار بگیریم.گویا ادامه داد: امیدواریم هر دو روش درمان دارویی، که امتحان خودشان را پس داده اند، برای بیماران مؤثر باشد.رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، گفت: این درمان دارویی اختصاصی، برای آن دسته از بیماران مبتلا به کار گرفته می‌شود که بد حال باشند و بیماری زمینه‌ای داشته باشند.
پیرحسین کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور، یکی دیگر از مهمانان گفتگوی ویژه خبری بود.وی گفت: تشکیل قرارگاه کرونا ویروس، اولین اقدام وزارت بهداشت در مقابله با این بیماری است.کولیوند افزود: در هر شهری یک بیمارستان برای کنترل این بیماری در نظر گرفته شده است. البته در شهر تهران، ۹ بیمارستان ویژه پذیرش مبتلایان پیش بینی شده است.
برچسب ها: ویروس کرونا