به روز شده در ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۴:۳۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ ساعت ۱۰:۲۷
کد مطلب : ۲۰۲۲۸۸
3 درصد قربانی، 34 درصد بهبود یافته اند

وضعیت کرونا در جهان

گروه جامعه: کرونا ویروس به سرعت در حال شیوع در جهان است و روز به روز کشورهایی که مواردی از این ویروس را گزارش می کنند، افزایش می یابد؛ به گونه ای که تاکنون حداقل 38 کشور درگیر این ویروس شده اند.
وضعیت کرونا در جهان
معمولا هر روز چند کشور جدید، شناسایی بیمار مبتلا به کرونا را در خود گزارش می کنند. البته هنوز هم هستند کشورهایی که از ارائه آمار مبتلایان و فوتی های کرونا خودداری می کنند و حتی شناسایی این ویروس در کشور خود را اطلاع رسانی نمی‌کنند!به عنوان مثال طبق تازه ترین آمارها در ژاپن، 160 نفر مبتلا شده اند و از این میان، تنها یک نفر جان خود را از دست داده است. به نظر می‌رسد پس از این که ژاپن شاهد تبعات اقتصادی بیماری کرونا بر چین بوده است، رو به پنهان کاری آورده است تا وضعیت اقتصاد این کشور به سرنوشت اقتصاد چین دچار نشود. کرونا ویروس تاکنون قاره های مختلف جهان را درگیر کرده است.آن طور که یورونیوز گزارش داده است، تعداد کشته‌های کرونا در سراسر جهان به بیش از دو هزار و 700 نفر رسیده است.بر این اساس، تا بامداد دیروز، تعداد مبتلایان به «کووید-۱۹» در چین که مرکز اصلی کرونا محسوب می شود، به 77 هزار و  663 نفر رسید و تاکنون دو هزار و 664 نفر از این تعداد جان خود را از دست داده اند.اصلی‌ترین مرکز کرونا در اروپا نیز همچنان وضعیت نگران‌کننده‌ای دارد. بر اساس آخرین آمار تا بامداد دیروز، ۷ نفر در ایتالیا جان خود را بر اثر کووید-۱۹ از دست داده‌اند. همه کشته‌شدگان در ایتالیا اهل استان لمباردی و ونتو در نیمه شمالی این کشور هستند.
تازه ترین آمارها مربوط به ایران تا ظهر دیروز نیز حاکی از آن است که تعداد مبتلایان به کرونا در کشورمان از  61 نفر به 95 نفر و تعداد فوتی ها از 12 نفر به 15 نفر افزایش یافته است.
آمارجهانی مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا 
مرجع : روزنامه خراسان
برچسب ها: ویروس کرونا