به روز شده در ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۰:۴۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ ساعت ۱۸:۵۸
کد مطلب : ۲۰۲۳۸۱

سرقت میلیاردی یک سرایدار در نیاوران

گروه حوادث: رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری اعضای باند ۵ نفره سرقت از منزل ویلایی شمال‌تهران به ارزش ۱۰ میلیارد خبر داد.
سرقت میلیاردی یک سرایدار در نیاوران
به گزارش ایلنا، سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال در تشریح این خبر اظهار کرد: بیست‌وچهارم بهمن‌ماه سال‌جاری پرونده‌ای با شکایت یکی از شهروندان مبنی بر سرقت از منزلش توسط سرایدار ساختمان به‌نام غفور ۳۶ ساله از اتباع بیگانه و دستگیری متهم توسط کلانتری ۱۲۳ نیاوران برای رسیدگی تخصصی به پایگاه یکم پلیس آگاهی ارسال شد.رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت بیان داشت: تحقیقات مأموران کلانتری نیاوران حاکی از آن داشت، شاکی همراه خانواده‌اش به خارج از کشور مسافرت و پس از بازگشت متوجه سرقت اموالش از قبیل: ۳ تخته فرش ابریشم قیمتی همراه شناسنامه‌های آنها، یک‌فقره مجسمه ایتالیایی، هلی‌شات حرفه‌ای مجهز به دوربین، مانیتور، دی وی آر، گیتار و ... به ارزش ۱۰ میلیارد ریال شده است.وی بیان داشت: متهم مدعی بود دهم بهمن‌ماه یکی از دوستانم به نام کریم ۳۷ ساله همراه دوستش به‌نام شیرین ۲۹ ساله به محل سرایداری منزل شاکی که محل زندگی من است مراجعه و پس از صرف شام و چایی به خوابی عمیق فرو رفتم، ساعت ۹ صبح روز بعد که از خواب بیدار شدم متوجه حضور کریم در کنارم شدم، ولی شیرین منزل را ترک کرده بود.

متهم در ادامه گفت: با اینکه سرم به شدت گیج می‌رفت به سمت طبقات رفتم و متوجه شدم دستگاه دی وی آر و مانیتور و چند تخته فرش و مجسمه و سایر اموال سر جایش نیست. بلافاصله کریم را بیدار کردم و به وی گفتم که شیرین اموال منزل را سرقت کرده و همراه دوستم به پاتوق شیرین حوالی میدان تجریش رفتیم که شیرین را همراه فردی به نام مرتضی ۳۳ ساله بود. شیرین با دیدن ما گفت: اموال را برمی‌گردانم، ولی ابتدا یک‌میلیون تومان به حساب راننده آژانس به نام جمشید واریز کنید تا اموال را بازگردانم، اما پس از واریز مبلغ به حساب راننده فقط مانیتور و دستگاه دی وی آر را بازگرداند و مابقی اموال را تحویل نداد.سرایدار افزود: شیرین و مرتضی وقتی دیدند ما بر تحویل اموال مصر هستیم ما را تهدید و گفت که چنانچه موضوع را به پلیس اعلام کنیم حتماً ما را خواهند کشت. متعاقب آن صاحب منزل وقتی از مسافرت بازگشت و از سرقت منزلش مطلع شد به من مظنون و مأموران کلانتری دستگیرم کردند.دستخال ابراز داشت: در گام اول تحقیقات کارآگاهان طی هماهنگی با مقام قضائی محل سکونت راننده آژانس واقع در حکیمیه شناسایی و راننده آژانس بیست‌ونهم بهمن‌ماه دستگیر و از محل سکونتش برخی اموال شاکی مانند شناسنامه فرش دستبافت ابریشمی، مجسمه ایتالیایی و هلی‌شات و ادکلن کشف شد.

وی افزود: راننده آژانس در پایگاه یکم به آشنایی با شیرین در یک‌سفر و تماس وی برای انتقال اموال در بامداد یازدهم بهمن‌ماه اعتراف و گفت: این اموال به‌عنوان دستمزد به وی داده شده است.این مقام انتظامی با اشاره به اینکه کریم در عملیات دیگری دستگیر و به اطلاع خود از سرقت توسط شیرین و ۲ همدستش اقرار کرد و گفت: در چند عملیات پلیسی شیرین و ۲ همدستش نیز دستگیر و همگی به اطلاع سرایدار و همکاری آن‌ها در سرقت از منزل شاکی اقرار کردند.رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی گفت: پس از دستگیری متهمان و کشف تعدادی از اموال از مخفیگاه متهمان برخی اموال شاکی به ارزش ۴۵۰ میلیون تومان کشف و به وی مسترد شد و متهمان با دستور قضائی دادسرای ناحیه یک روانه زندان شدند. کشف مابقی اموال و دستگیری مالخران احتمالی ادامه دارد.
 
 
برچسب ها: سرقت حوادث