به روز شده در ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۹:۵۹
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۵ ساعت ۱۹:۰۰
کد مطلب : ۲۰۳۵۰

نامگذاری روزي به نام روز عشق به چاوز

گروه بين الملل: با اقدام دولت ونزوئلا، روز 8 دسامبر در تقویم این کشور به عنوان روز اعلام "وفاداری و عشق به چاوز" نام گذاری شد.
نامگذاری روزي به نام روز عشق به چاوز

براساس حکم نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا که در روزنامه رسمی این کشور نیز منتشر شد روز 8 دسامبر به عنوان زمان برگزاری جشن های عید ملی و سالانه برای ابراز عشق ابدی به چاوز مشخص شده است. به دنبال این اقدام دولت ونزوئلا، این مناسبت سالانه در تقویم این کشور ثبت می شود و به عنوان روزی برای اظهار و ابراز عشق و وفاداری به رئیس جمهور سویسالیست فقید این کشور هوگو چاوز شناخته خواهد شد. چاوز از سال 1999 تا زمان مرگ در روز 5 مارس گذشته ریاست جمهوری ونزوئلا را برعهده داشت. او به دلیل بیماری سرطان درگذشت. چاوز در آخرین سخنرانی اش خطاب به مردم در روز 8 دسامبر 2012 گفته بود که برای ادامه معالجه باید به کوبا سفر کند. او همچنین در این سخنرانی از مردم ونزوئلا خواسته بود از مادورو به عنوان جایگزین وی حمایت کنند.

قرار است در روز 8 دسامبر آینده انتخابات محلی در ونزوئلا برگزار شود. مخالفان در ونزوئلا تلاش می کنند این انتخابات به رفراندوم درباره دولت فعلی این کشور تبدیل شود. مادورو رئیس جمهور ونزوئلا چند روز پیش از این هم گفته بود کارگران مترو که در زیر زمین مشغول کار بودند تصویر روح چاوز را دیده اند.

 


مادر چاوز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۸/۱۵ ۱۹:۱۱
یه روز رو هم بذارن روز عشق به مامان چاوز :)))))))))))) (164413)
۱۳۹۲/۰۸/۱۵ ۱۹:۱۵
يه روز هم ما بايد نام بذاريم عشق به محمود (164418)
۱۳۹۲/۰۸/۱۵ ۱۹:۲۷
کاش تو ایران واسه محمود خودمون هم میذاشتن یکم میخندیدیم (164423)
۱۳۹۲/۰۸/۱۵ ۲۰:۱۰
اگه احمدی نژاد رئیس جمهور بود 8 دسامبر رو تو تقویم تعطیلی رسمی اعلام میکرد که با خیال راحت عشق بورزیم به روح و روان چاوز (164466)
۱۳۹۲/۰۸/۱۵ ۲۱:۰۴
لطفا محمود و اسفندیار و الهام و بقیه ی رفقای مرحوم روهم دعوت کنید! (164500)
۱۳۹۲/۰۸/۱۵ ۲۱:۱۲
بابا این مادورو چی کشیده که در توهم هم تورم زده 1!!!! کلا این کشور دوست وبرادر معجزه هزاره سوم در همه چیز دچار توهم وتورم هستند خداوند بدهد برکت (164507)
قرمز پر رنگ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۸/۱۵ ۲۳:۱۱
پیشنهاد می کنم همه ونزوئلای ها و کسانی که به چاوز عشق میورزند حالا که چاوز نیست این عشق رو به مادر ایشون تقدیم کنند
اینطوری روح چاوز در آرامش خواهد بود چون بابت مادر گرامی نگرانی نداره (164589)
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۸/۱۶ ۰۳:۱۱
کارگران مترو روح چاوز رو دیدن
بابا این از توهم هاله بیشتر نباشه کمتر نیست بخدا (164637)
فاطما
Australia
۱۳۹۲/۰۸/۱۶ ۰۴:۴۱
هز دولت ریاکاری که کم میاورد توهم برش میدارد احمدی نژاد هاله نور میبیند و روح چاوز بر میگردد.اطرافیان دستمال بدست هم تایید میکنند (164641)