به روز شده در ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ - ۰۹:۴۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۱۵ ساعت ۱۸:۵۷
کد مطلب : ۲۰۳۶۲۴
در پایان جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا در وزارت بهداشت اعلام شد:

وزیر بهداشت: مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان سال تعطیل شدند

وزیر بهداشت: مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان سال تعطیل شدند
گروه جامعه: وزیر بهداشت بعد از ظهر پنج شنبه در پایان جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا در وزارت بهداشت، با بیان اینكه اولین مصوبه امروز، طرح بسیج ملی شکست کرونا بود از تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان سال خبر داد.

سعید نمکی، افزود: این تعطیلی دلیل نمی‌شود که هموطنان به سفر بروند. رفت و آمدها کنترل و تشدید می‌شود و انتظار داریم هموطنان به توصیه‌های بهداشتی ما گوش دهند و از ترددهای غیر ضروری واقعاً خودداری کنند. نظارت‌های بهداشتی تشدید خواهد شد که یکی از محل‌های نظارت، پمپ بنزین‌ها هستند که می‌توانند محل انتقال ویروس و آلودگی باشند. یکی دیگر از مصوبات امروز ستاد، به تأخیر افتادن زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد و دکتری است که زمان جدید آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

وزیر بهداشت با اشاره به اجرای طرح بسیج ملی شکست کرونا از روز پنج شنبه در سه استان کشور، گفت: شائبه‌هایی بود که گفته می‌شد قرار است درب منازل برویم، در حالی که با وجود پرونده الکترونیک سلامت و زیرساخت‌های لازم برای پیشگیری و کنترل بیماری وجود دارد، نیازی به رفتن به درب منزل هموطنان نیست. البته موارد استثنا برای رفتن به درب منازل وجود دارد و آن شامل بیماران بد حال است.

وی افزود: ما می‌خواهیم با اجرای طرح بسیج ملی شکست کرونا، تا چند روز آینده در این سه نقطه آلوده به بیماری، موفق شویم این ویروس را کنترل کنیم. وزیر بهداشت با گلایه از آن دسته از هموطنان که به توصیه‌های وزارت بهداشت توجه نکرده و از خط قرمزهای بهداشتی عبور کرده اند، گفت: از مردم می‌خواهیم که در خانه بمانند و به سفر نروند تا هر چه زودتر بتوانیم چرخه انتقال ویروس را قطع کنیم.
  
در کنار چین، کره جنوبی و ایتالیا، ایران از جمله کشورهای دارای بیشترین مبتلا به ویروس کرونا است، و کرونا تاکنون بیش از صد نفر را در ایران از پای درآورده است. تاکنون مقامات كشور، مدارس و مراکز آموزشی را هر سه روز یک بار تعطیل اعلام می‌کردند و تصمیم‌گیری در مورد آینده را به زمان دیگری موکول می‌کردند، اما امروز پنج‌شنبه وزیر بهداشت خبری قطعی‌تر به همه داد. بر این اساس، تمام مدارس و مراکز آموزشی در ایران تا پایان سال جاری، ۱۳۹۸، تعطیل خواهد بود. ساعتی پیشتر فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در تهران هم از فراوانی فعالیت‌ اجتماعی در این کلانشهر با وجود تعطیلی‌ انتقاد کرده و سخنگوی وزارت بهداشت هم هشدار داده بود که تردد در سطح شهرها باید «به طور قابل توجهی» کاهش یابد.

آمار ابتلا به کروناویروس در استان‌های ایران