به روز شده در ۱۳۹۷/۰۲/۰۴ - ۱۰:۲۵
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۶ ساعت ۱۹:۱۰
کد مطلب : ۲۰۴۲۴

دیدار سپ بلاتر با علي لاريجاني

گروه ورزشي: رییس فیفا ظهر امروز دیداری با علی لاریجانی رییس مجلس داشت.
دیدار سپ بلاتر با علي لاريجاني
در ابتدای این مراسم لاریجانی گفت:«فراکسیون ورزش از فراکسیون های مهم و تاثیر گذار در مجلس است.ما همیشه از توسعه ورزش در تمامی رشته ها و به ویژه فوتبال حمایت کرده ایم.» لاریجانی در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به ورزش فوتبال ادامه داد:«نقش فوتبال و تاثیر گذاری آن در حوزه های اجتماعی و فرهنگی کاملا مشخص است. ضمن اینکه باید گفت این نقش در حوزه سیاست و تعاملات بین کشورها از جایگاه ویژه ای برخوردار است.» لاریجانی با تاکید بر اهمیت رعایت اصول اخلاقی در ورزش به ویژه فوتبال خواستار توجه ویژه فیفا به اصول اخلاقی شد و افزود:«بایستی مجموعه‌ای از مقررات تحت عنوان اخلاق ورزشی توسط فیفا تهیه گردد و کشورها با نوع فرهنگ خود بتوانند آن را عملیاتی کنند.»


رییس مجلس در پایان از سپ بلاتر برای تصویب قانون اجازه حضور بانوان ورزشکار کشورهای اسلامی با حجاب اسلامی در میادین فوتبال قدردانی کرد و آن را زمینه حضور بیشتر بانوان مسلمان در عرصه‌های ورزشی بین‌المللی دانست. این در حالی بود که سپ بلاتر هم در این دیدار با خوشحالی از اینکه به ایران سفر کرده است گفت:«ابتدا باید صعود تیم ملی ایران به جام جهانی را تبریک بگویم.حضور تیم ایران در برزیل فرصت خوبی برای نشان دادن توانایی های ورزشکاران ایرانی است.» او توسعه فوتبال بانوان را از وظایف مهم فیفا دانست و در پایان گفت:«تصویب حضور بانوان با حجاب اسلامی علاوه بر اینکه احترام به مذهب و فرهنگ ها است،می تواند زمینه ساز حضور بانوان در میادین ورزشی مختلف بین المللی باشد.»
مرجع : خبرآنلابن

۱۳۹۲/۰۸/۱۶ ۱۹:۲۴
از نظر دولتمردان ! ما ، مقام بلاتر بالاتر از مقامات سیاسی کشورهای دیگه است که اینطور با ذوق و شوق باهاش عکس یادگاری میگیرند ! حتما الان میخاین بگین ، فوتبال صنعت اول دنیا شده و از سیاست اثر گذارتره ، بله همینطوره ، البته برای کشورهایی که توان بهره برداریش رو داشته باشن ! (164864)
فرشاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۸/۱۶ ۲۲:۴۳
بلاتر اومده ببینه از نزدیک محسن قهرمانی رو ببینه!
شایدم اومده ببینه این فوتبالیستای ما واقعا چجوری بازی می کنن که اینقد خوب پول میگیرن و ماشیناشونو فوتبالیستای بوندس لیگا و پریمیر لیگ انگلیس ندارن!

بی زحمت از گوشه برید چیزیتون نشه! (165004)