به روز شده در ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۲۱:۳۱
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۷ ساعت ۱۷:۳۳
کد مطلب : ۲۰۵۳۵
ليگ برتر؛ تراکتورسازي1 استقلال1

تراکتورسازي از قهرماني نيم‌فصل باز ماند

گروه ورزشي: ديدار تيم‌هاي فوتبال استقلال و تراکتورسازي با تساوي يک بر يک به پايان رسيد تا تيم تبريزي از كسب قهرماني نيم فصل باز بماند.
تراکتورسازي از قهرماني نيم‌فصل باز ماند
ديدار تيم‌هاي فوتبال استقلال و تراکتورسازي که از ساعت 15 و 15 دقيقه در تبريز و برابر تماشاگران پرشمار تبريزي آغاز شده بود، با تساوي يک بر يک به پايان رسيد. گل استقلال را در اين بازي آرش برهاني در دقيقه 2 به ثمر رساند. در اين صحنه توپ پس از پرتاب اوت در يک رفت و برگشت به تيموريان رسيد و اين بازيکن هم توپ را به سمت دروازه ارسال کرد. آرش برهاني که در اين لحظه جاگيري بسيار خوبي داشت، توپ را وارد دروازه ميزبان کرد. گل تراکتورسازي را نيز سعيد دقيقي در دقيقه 66 وارد دروازه استقلال کرد.

نيمه نخست:

اين نيمه بسيار پربرخورد و پرتنش بود به گونه‌اي که تعداد خطاهاي اعلام شده از سوي داور بسيار زياد بود. مظفري‌زاده چند بار بازي را به دليل اعتراض‌هاي زياد متوقف کرد. تراکتورسازان با وجود گلي که دريافت کردند بازي به مراتب بهتري از حريف به نمايش گذاشتند و در چندين صحنه مي توانستند به گل تساوي دست پيدا کنند. در يکي از بهترين موقعيت‌هاي به دست آمده در دقيقه 33 علي کريمي پاس عمقي بسيار زيبايي از ميان مدافعان براي دقيقي فرستاد ولي شوت محکم مهاجم تراکتورسازي را که از زاويه بسته زده بود، مهدي رحمتي به کرنر فرستاد. شوت سنگين بازيکن تراکتور هم مي‌توانست دروازه استقلال را فرو بريزد، اما رحمتي توپ را به کرنر فرستاد. در دقيقه 42، باز هم دقيقي مي‌توانست گل‌زني کند اما توپ او توسط رحمتي تغيير جهت داد و در ريباند هم ميثم بائو نتوانست دروازه خالي استقلال را باز کند.

نيمه دوم:

15 دقيقه ابتدايي اين نيمه بدون رقم خوردن موقعيت گل براي دو تيم سپري شد. نکته‌اي که در اين دقايق بسيار به چشم مي‌خورد تعداد بالاي زمين خوردن بازيکنان استقلال بود که باعث شده بود تماشاگران تبريزي به اين مساله اعتراض کنند.
دقيقه 65، تراکتورسازان به راحتي مي‌توانستند که گل مساوي را به ثمر برسانند. در اين لحظه بازيکنان تيم ميزبان مي‌توانستند از شلوغي جلوي دروازه استقلال استفاده کنند و به گل برسند اما از اين فرصت بهره‌اي نبردند.
دقيقه 66، کريم انصاري‌فرد از سمت راست دروازه استقلال نفوذ کرد و نزديک خط عرضي زمين پاس عرضي داد تا سعيد دقيقي بالاخره گل تساوي را به ثمر برساند.
پس از اين گل بازي دوبره سرد شد و بيشتر در ميانه ميدان در جريان بود. دو تيم تلاش زيادي براي رسيدن به دروازه حريف نمي‌کردند و اين مساله سردي هوا را براي تماشاگران اين بزاي بيشتر کرده بود.
اين وضعيت تا دقيقه 82 ادامه داشت تا اين که در اين لحظه کريم انصاري‌فرد که با پاس خوب کريمي در موقعيت خوبي قرار داشت، با پاس رو به عقب دقيقي را صاحب توپ کرد ولي شوت محکم اين بازيکن با اختلاف کمي از بالاي دروازه استقلال به بيرون رفت. دقيقه 85 استقلالي‌ها نزديک بود گل دوم خود را به ثمر برسانند اما شوت محکم از راه دور جمشيديان را حامد لک با نوک انگشتانش به کرنر فرستاد. 30 ثانيه بعد توپي از کرنر فرستاده شده بود در محوطه جريمه به ساموئل رسيد. اين بازيکن با شوت تک‌ضرب دروازه تراکتورسازي را تهديد کرد اما لک به زيبايي دور کرد. در آخرين دقيقه بازي نکونام روي ضربه ايستگاهي دروازه تراکتورسازي را تهديد کرد اما لک توپ او را دفع کرد.

حاشيه:

* در اين ديدار تماشاگران تبريزي توهين‌هاي زيادي نثار امير قلعه‌نوعي كردند!
*  علي کريمي از تراکتورسازي به عنوان بهترين بازيکن ميدان انتخاب شد. همچنين پژمان منتظري از استقلال عنوان با اخلاق‌ترين بازيکن ميدان را به خود اختصاص داد.
* بلندگوي ورزشگاه در بين دو نيمه اعلام کرد قصد برگزاري مراسم عزاداري را داريم و اميدواريم در پايان مسابقه تراکتورسازي برنده بازي باشد.
* 11 نفر از علاقه مندان استراليايي که در شهر تبريز حضور دارند قصد حضور در ورزشگاه را داشتند که البته به 5 نفر از آنها که خانم بودند مجوز ورود داده نشد. در نهايت 5 استراليايي که به سفر توريسيتي در تبريز آمدند در بين تماشاگران نشستند.دو خانم ژاپني نيز با حضور در ورزشگاه يادگار امام مشغول تماشاي بازي هستند.
* هنگامي که يکي از بازيکنان تراکتورسازي تکل بلندي روي پاي برهاني زد قلعه نويي به شدت به تصميم داور اعتراض کرد. در ادامه تيموريان با کمک داور اول بازي جرو بحث تندي داشت که قلعه نويي از وي خواست به ميانه زمين برود.
* تماشاگران تراکتورسازي بعد از اعتراض قلعه نويي به وي باز هم سرمربي استقلال را رئيس مافيا خواندند.
* قبل از آغاز ديدار تراکتور سازي و استقلال يکي از هواداران تبريزي به ميانه زمين آمد و با به حرکت در آوردن شال قرمز رنگ خود از تماشاگران خواست تا تراکتورسازي را تشويق کنند. وي نيز حرکتي مشابه جيمي جامپ معروف را انجام داد!

حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۸/۱۷ ۲۱:۲۰
یاشاسین تراختور... یاشاسین آذربایجان (165466)