به روز شده در ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۸:۲۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ ساعت ۱۴:۱۶
کد مطلب : ۲۰۶۶۴۴

افزایش مرگ و میر کرونایی در صورت عدم رعایت

افزایش مرگ و میر کرونایی در صورت عدم رعایت
گروه جامعه: عضو ستاد مدیریت کرونا گفت: بررسی اطلاعات بیماران مبتلا به کرونا نشان می‌دهد که میانگین سنی مبتلایان به کرونا در تهران ۵۰ سال است؛ موضوعی که توجه بیشتر مردم به رعایت توصیه‌های بهداشتی و خودمراقبتی را می‌طلبد.
 
به گزارش ایرنا، حمید سوری اظهار داشت: بیماری کرونا فقط سالمندان را دچار مرگ و میر نمی‌کند. در بین فوت شدگان، کسانی بودند که دچار بیماری زمینه‌ای نبودند و کمتر از ۵۰ سال داشته‌اند. سوری گفت: افراد بالای ۸۰ سال بیشتر از دیگران مبتلا می‌شوند، اما این موضوع به این معنی نیست که افراد کمتر از ۵۰ سال، درگیر بیماری نمی‌شوند یا جان خود را از دست نمی‌دهند. وی با اشاره به اینکه حتی نوجوانان هم در بین فوت شدگان بودند، اظهار داشت: این موضوع نشان می‌دهد که اپیدمی ویروس کرونا مختص سالمندان و افراد دچار نقص سیستم ایمنی نیست و می تواند همه را درگیر کند.
سوری با اشاره به اینکه اگر افرادی دنبال ایمنی دسته جمعی هستند، سخت در اشتباهند، افزود: ایمنی طبیعی دسته جمعی به این معنی است که حدود ۶۰ درصد جمعیت کشور باید بیمار شوند که این پیش بینی شامل حدود ۵۰ میلیون نفر از جمعیت ایران می شود. این  اپیدمیولوژیست ادامه داد: در صورتی که از این تعداد تنها ۲۰ درصد دارای علائم متوسط یا شدید بیماری باشند، ۱۰ میلیون نفر مبتلا به بیماری خواهند شد و اگر از این تعداد تنها ۱۰ درصد معادل یک میلیون نفر نیازمند بستری شوند، قطعا نظام سلامت قادر به ارائه خدمات بستری به این تعداد بیمار نیست. سوری با تاکید بر لزوم رعایت توصیه های خودمراقبتی اظهار کرد: در صورتی که این موارد رعایت نشود، شمار زیادی از هموطنان جان خود را از دست خواهند داد و اگر تنها ۲ درصد مبتلایان علامت دار فوت کنند، حدود ۲۰۰ هزار مرگ در کشور بر اثر ابتلا به این ویروس رخ خواهد داد.
برچسب ها: ویروس کرونا