به روز شده در ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۰۰:۴۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ ساعت ۱۲:۰۵
کد مطلب : ۲۰۸۰۷۲

تصویر کیهان در روز تولد شما

گروه علمی: در این روزهای قرنطینه برخی سرگرمی‌های آنلاین وایرال شده‌اند که خالی از لطف نیستند. یکی از این سرگرمی‌ها، پروژه‌های تعاملی ناسا به مناسبت سی‌امین سالگرد استفاده از تلسکوپ فضایی هابل است.
تصویر کیهان در روز تولد شما
وبسایت رسمی ناسا، به مناسبت سی‌امین سالگرد پرتاب هابل، یکی از بزرگترین و توانمندترین تلسکوپ‌های نوری جهان، پروژه‌های تعاملی متنوعی با مشارکت علاقه‌مندان به نجوم آماتوری برگزار می‌کند.تلسکوپ فضایی هابل که از آوریل ۱۹۹۰ به فضا پرتاب شده، در طول شبانه‌روز و در تمام ایام هفته (۲۴۷) مشغول کاوش و تصویربرداری از کیهان است؛ بنابراین در هر روز، از جمله روز تولد شما، منظره‌ای شگفت از کیهان را ثبت کرده است.شما می‌توانید با ورود به این لینک و وارد کردن تاریخ تولد خود، به میلادی، تصویری که هابل در روز مورد نظر شما ثبت کرده است را به همراه توضیحی مختصر مشاهده کنید. همچنین می‌توانید تصویر روز تولد خود را با هشتگ Hubble30 در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید و تصاویر زیبایی که مربوط به دیگر ساکنان این کره خاکی است را مشاهده کنید تا همگی سی‌امین جشن تولد هابل را جشن بگیریم.

محل ورود روز و ماه مورد نظر شما
همچنین اگر یک تلسکوپ آماتوری دارید در این ماه (آوریل) می‌توانید تصاویری از اجرامی که هابل در کیهان مشاهده کرده است، از جمله اجرام مسیه و کالدول، را مشاهده و ثبت کنید. بهتر است از یک تلسکوپ با قطر حداقل شش اینچ استفاده کنید. فهرست این اجرام به همراه توضیحاتی مختصر در این لینک قابل مشاهده است.
برچسب ها: ناسا