به روز شده در ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۲۰:۰۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ ساعت ۱۱:۳۵
کد مطلب : ۲۰۸۲۷۱

آیا کارفرما مجاز به تغییر محل کار کارگر است؟

گروه اقتصادی: طبق قانون کار و مقررات لازم محل انجام کار کارگران باید در قرارداد کار ذکرشود.
آیا کارفرما مجاز به تغییر محل کار کارگر است؟
مطابق بند د ماده (۱۰) قانون کار محل انجام کار باید در قرارداد کار ذکرشود، ضمناً شرط مربوط به محل انجام کار همانند سایر شروط، نباید مجهول باشد؛ بنابراین چنانچه در قرارداد کار اولیه یا بر طبق توافق بعدی محل انجام کار کارگر در حوزه جغرافیایی خاصی پیش بینی شده باشد به نحوی که محل‌های مربوط برای طرفین معمول باشد، شرط مزبور خلاف قانون و باطل تلقی نخواهد شد.طبق ماده ۲۶ هر نوع تغییر عمده در شرایط کار که بر خلاف عرف معمول کارگاه و یا محل کار باشد پس از اعلام موافقت کتبی اداره کار و امور اجتماعی محل، قابل اجرا است. در صورت بروز اختلاف، رای هیات حل اختلاف قطعی و لازم الاجرا است.