به روز شده در ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ - ۲۱:۱۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ ساعت ۱۷:۰۳
کد مطلب : ۲۰۸۳۷۴
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران:

اگر تصمیم اشتباه بگیریم، «جنگ اُحُد» می‌شود

اگر تصمیم اشتباه بگیریم، «جنگ اُحُد» می‌شود
گروه جامعه: فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران، در هشداری دوباره گفت که «کاهش مراجعات بیماران در روزهای اخیر» نشانه «تسلط بر اوضاع» نیست و اگر مسئولان اشتباه راهبردی در تصمیم‌گیری داشته باشند، وضعیتی همانند «جنگ احُد» در صدر اسلام رخ خواهد داد.

علیرضا زالی، هشدار داده است که از اجرای این طرح چند روز بیشتر نگذشته و «هنوز ما با تکانه‌های بازگشت مسافران نوروزی روبه‌رو نشدیم». او گفته است که در تهران «هنوز به ثبات و پایداری مورد نظر از نظر گسترش بیماری» نرسیده‌ایم و «نباید تصمیماتی اتخاذ شود که طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را مخدوش کند». رئيس ستاد مقابله با کرونا در تهران آماری از تعداد مبتلایان در این استان ارائه نداده، ولی گفته است که در شهر تهران «هنوز در تب و تاب استمرار بیماری قرار داریم». مسئولان وزارت بهداشت ایران تاکنون آماری درباره قربانیان کرونا در شهر تهران نداده‌اند.
 
در روزهای گذشته، حسن روحانی، با ابراز خوشحالی از کاهش مراجعه بیماران به بیمارستان‌ها، وضعیت را در ۲۳ استان کشور قابل قبول دانسته بود. در همین حال دولت ایران طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را برای مقابله با شیوع کرونا تا ۲۰ فروردین تمدید کرده است. در همین حال علی نوبخت، رئيس کمیسیون بهداشت مجلس، هم گفت که «عادی جلوه دادن موضوع کرونا» می‌تواند «تلفات وسیع انسانی» به همراه داشته باشد. او خواستار پرهیز از ساده‌اندیشی و عدم دخالت افراد غیرمسئول شده و درباره «عجله در شروع فعالیت‌های جمعی» هشدار داد.