به روز شده در ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۴:۳۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۱۷ ساعت ۱۷:۱۳
کد مطلب : ۲۰۸۷۹۳

اعمال محدودیت ترددتهرانی‌ها براساس کدملی

گروه جامعه: رئیس شورای اسلامی شهر تهران از پیشنهاد این شورا به ستاد ملی مبارزه با کرونا برای محدودیت تردد در شهر بر اساس کد ملی شهروندان خبر داد.
اعمال محدودیت ترددتهرانی‌ها براساس کدملی
به گزارش ایسنا، محسن هاشمی در حاشیه جلسه علنی امروز شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در خصوص جلسه هم اندیشی صبح امروز هفدهم فروردین ماه اعضای شورا با شهردار تهران گفت: در این جلسه مباحث مربوط به موضوع کرونا ویروس مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در حقیقت اقداماتی را که می‌توانیم در این حوزه انجام دهیم مورد بحث قرار دادیم تا حضور مردم در سطح شهر را کاهش دهیم.هاشمی ادامه داد: پیشنهادهایی از جمله این که مردم عادی براساس آخرین رقم کارت ملی خود به ۱۰ دهک تقسیم شوند و هر کدام یک روز امکان خروج از منزل برای پیگیری مسائل اداری و اقتصادی و حتی خرید را داشته باشند، مطرح شد و در مورد آن تبادل نظر شد تا این مسئله سبب کاهش حضور مردم در خیابان‌ها شود.وی ادامه داد: این موضوع نیاز به بررسی کارشناسی دارد. البته قرار شد شهردار تهران این مسئله را در ستاد کرونا مطرح کند و به عبارتی با جریمه و توصیه، خروج از منزل را به یک دهم برسانیم.هاشمی در پاسخ به سوالی مبنی بر کمک مدیریت شهری به کارگران روزمزد در پایتخت که با توجه به شرایط فعلی دچار مشکل شده‌اند، گفت: تصمیمات کرونایی را به صورت کلی ما اتخاذ نمی‌کنیم و تنها با ستاد کرونا در تهران و کشور  و افرادی همچون آقای نمکی (وزیر بهداشت)، زالی (رئیس ستاد مقابله با کرونا) و روحانی (رئیس جمهوری) هماهنگ هستیم. چراکه در غیر این صورت سوءتفاهم ایجاد می‌شود.

وی افزود: در جلسه هم اندیشی مقرر شد که برنامه‌هایمان را به صورت مصوبه نداشته باشیم و آن را تنها به صورت مکتوب به شهردار برسانیم تا وی بتواند آنها را به ستاد مبارزه با کرونا ارائه دهد.رئیس شورای شهر تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود تاکید کرد: پیشنهاد حذف طرح ترافیک هم در این جلسه مطرح شد ولی باید توجه داشت که حذف طرح به تنهایی تاثیرگذار نیست و باید برنامه‌ای برای حضور کمتر مردم در سطح شهر اجرایی شود.
هاشمی اضافه کرد: در مورد تعداد کیت‌های تشخیص کرونا هم در جلسه هم اندیشی مباحثی مطرح شد. چرا که در حال حاضر تست‌ها در حد دماگیری است و باید از کیت‌های آزمایشگاهی به طور چشمگیر در پایتخت برای تهرانی‌ها استفاده کنیم و به این ترتیب غربالگری جامعی را اعمال کنیم.وی درباره برگزاری جلسات شورای شهر به صورت مجازی نیز اظهار کرد: در جلسه امروز در این زمینه مباحثی مطرح شد ولی از آنجا که طبق آیین‌نامه هیات وزیران این مسئله امکان پذیر نیست، مقرر شد با ستاد کرونا و هیات وزیران مکاتباتی داشته باشیم تا اگر شرایط اضطراری شد، جلسات شورا به صورت مجازی برگزار شود.