به روز شده در ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۰۹:۱۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۱۹ ساعت ۱۴:۵۹
کد مطلب : ۲۰۹۱۷۶

رییس سازمان بهداشت جهانی به همدستی با چین برای پنهانکاری کرونا متهم شد

رییس سازمان بهداشت جهانی به همدستی با چین برای پنهانکاری کرونا متهم شد
گروه بین‌الملل: مقامات تایوانی 31 دسامبر 2019 به سازمان بهداشت جهانی هشدار داده بودند شواهدی در دست دارند که نشان می‌دهد کرونا از انسان به انسان منتقل می‌شود. سازمان تا 15 ژانویه 2020 به این موضوع توجهی نکرد. در روزهای اخیر رییس این سازمان به همدستی با چین برای پنهانکاری کرونا متهم شده است.

در همین حال، جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا: سازمان جهانی بهداشت در زمینه پنهان‌کاری گسترده درباره ویروس کرونا با چین همدست است. به همین علت من از تلاش‌های مارکو روبیو و تد کروز برای مجبور به استعفا دادن مدیرکل سازمان جهانی بهداشت حمایت می‌کنم.

از سوی دیگر، سایت دیلی‌بیست انگلیس مدعی شده است كه: کیت‌های تشخیص کرونا که چین برای انگلستان ارسال کرده بود، به ویروس کرونا آلوده بوده‌اند!


نخست وزیر بریتانیا با ماسک اکسیژن نفس می‌کشد

مایکل گوو، از اعضای ارشد کابینه بریتانیا می گوید که بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور با ماسک اکسیژن نفس می کشد اما پزشکان هنوز از دستگاه تنفس مصنوعی برای او استفاده نکرده اند.
حال نخست وزیر بریتانیا که به دلیل ابتلا به ویروس جدید کرونا در بیمارستان بستری است روز دوشنبه رو به وخامت گذاشت. پزشکان بیمارستان سینت توماس در لندن به همین دلیل تصمیم گرفتند که بوریس جانسون را به بخش مراقبت های ویژه بیمارستان منتقل کنند.

وخامت حال نخست وزیر بریتانیا به نگرانی ها در این کشور در مورد شیوع نوع جدید ویروس کرونا دامن زده است. کاخ باکینگهام دوشنبه شب اعلام کرد که الیزابت دوم، ملکه این کشور از طرف دفتر نخست وزیری در جریان وضعیت جسمانی بوریس جانسون قرار گرفته است. دومینیک راب، وزیر خارجه بریتانیا به دنبال انتقال بوریس جانسون به بخش مراقبت های ویژه بیمارستان و بنا به درخواست او قرار است اداره امور را در غیاب نخست وزیر بر عهده بگیرد. وزیر خارجه بریتانیا وعده داده است که برای «غلبه بر ویروس کرونا» تلاش خواهد کرد. بوریس جانسون، ۵۵ ساله تنها رهبر یکی از کشورهای قدرتمند جهان محسوب می شود که به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا شده است.

تا صبح روز سه شنبه بیش از ۵۰ هزار نفر در بریتانیا به بیماری «کووید ۱۹» مبتلا شده اند. این در حالی است که ۵۳۷۳ نفر از آنها جان خود را از دست داده اند. این آمار به این معنی است که بریتانیا یکی از کشورهایی است که بیشترین آسیب را از شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» در قاره اروپا دیده است. بسیاری از رهبران جهان به دنبال انتشار خبر انتقال بوریس جانسون به بخش مراقبت های ویژه بیمارستان برای نخست وزیر بریتانیا آرزوی بهبودی کردند. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ابراز امیدواری کرد که «دوست خیلی خوب» او سلامتی خود را باز یابد. امانوئل ماکرون، ٰرئیس جمهوری فرانسه نیز دوشنبه شب در صفحه توئیتر خود برای بوریس جانسون آرزوی سلامتی کرد.