به روز شده در ۱۳۹۹/۰۳/۰۹ - ۰۳:۵۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۲۰ ساعت ۲۱:۴۹
کد مطلب : ۲۰۹۴۶۱

تاریخ پایان سال تحصیلی اعلام می‌شود

گروه جامعه: سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: مقرر شد وزارت آموزش و پرورش تا آخر فروردین ماه تاریخ پایان سال تحصیلی به ویژه امتحانات نهایی دانش‌آموزان را اعلام کند.
تاریخ پایان سال تحصیلی اعلام می‌شود
 سیدحمایت میرزاده در تشریح نشست مشترک کمیسیون متبوعش با وزرای آموزش و پرورش و علوم و معاونان آنها گفت: این نشست‌ها در محل وزارتخانه‌های مربوطه برگزار و مقرر شد وزارت آموزش و پرورش تا آخر فروردین‌ماه تاریخ پایان سال تحصیلی به ویژه امتحانات نهایی دانش‌آموزان را اعلام کند و طبق اعلام سازمان سنجش ۲۰ روز پس از برگزاری آخرین امتحان نهایی آمادگی لازم برای برگزاری کنکور سراسری همانند سال‌های گذشته وجود دارد. وی افزود: در رابطه با جزئیات آن در جلسه مشترک هفته آینده شورای سنجش و پذیرش دانشجو با اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات که در مجلس برگزار می‌شود، هماهنگی‌های لازم به عمل خواهد آمد به‌گونه‌ای که خلل زیادی به سال تحصیلی آینده وارد نشود.
 عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور هم درباره وضعیت ادامه تعطیلی و زمان بازگشایی مدارش و دانشگاه‌ها گفت: یکی از موضوعات مهم مدارس و دانشگاه‌هاست. در بحث مدارس نگاه متفاوتی نسبت به آموزش عالی وجود دارد.  
وی اضافه کرد: وزیر آموزش و پرورش راهکارهای مختلفی را مطرح کرده است اما یکی از این راه‌ها این است که ما حتی اگر تعطیلی آموزشی را اعلام کنیم مشروط بر اینکه از اول یا ۱۵ شهریور بتوانیم مدارس را دایر کنیم تا ادامه مقطع را در آن تاریخ داشته باشیم ضرر نخواهیم کرد. وزیر کشور درباره سرنوشت دانشگاه‌ها نیز گفت: اما مسئولان آموزش عالی معتقدند که از فضای مجازی بهتر استفاده کرده‌اند و می‌توانند همین روش را برای برخی رشته‌ها ادامه دهند.
وی اضافه کرد: همچنین می‌توان به دانشجویان اجازه مهمان شدن و ماندن در شهر محل زندگی را داد. البته اگر دانشجویی بخواهد به دانشگاه خودش هم بیاید گواهی سلامت برای او صادر می‌شود و این گواهی دائما قابلیت تمدید دارد.  
رحمانی فضلی افزود: یکی دیگر از موارد این است که دانشجویان امکان انصراف داشته باشند و این انصراف بدون عدم محاسبه در سنوات صورت گیرد. وزیر کشور درباره اسکان دانشجویان در خوابگاه‌های دانشجویی نیز گفت: می‌توان با کمک وزارت بهداشت و استانداران ظرفیت سازی کنیم تا ظریفت خوابگاه‌ها کاهش یابد.
برچسب ها: سال تحصیلی