به روز شده در ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۲۱:۱۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۳۰ ساعت ۱۸:۳۴
کد مطلب : ۲۱۶۰۱۰
با کشف کانون جدید ویروس کرونا،

۱۰۰ میلیون نفر در چین برای بار دوم قرنطینه شدند

۱۰۰ میلیون نفر در چین برای بار دوم قرنطینه شدند
گروه بین‌الملل: با کشف یک کانون جدید از آلودگی شهروندان به ویروس کرونا در چین، دولت این کشور حدود ۱۰۸ میلیون نفر را در منطقه شمال شرق چین به وضعیت قرنطینه کامل بازگردانده است.
بنا بر گزارش‌ها، با وجودی که شهرهای استان جیلین چین مانند بقیه کشور به تازگی از تعطیلی کامل درآمده بودند اکنون برای بار دوم در این استان حرکت قطارها و اتوبوس‌ها متوقف شده، مدارس تعطیل شده و تمامی شهروندان برای بار دوم به قرنطینه خانگی رفته‌اند. ساکنان جیلین به خبرگزاری بلومبرگ گفته‌اند از این‌که مشخص نیست این وضعیت کی به پایان می‌رسد «احساس ناامیدی می‌کنند.» به نوشته این خبرگزاری، در این کانون جدید با یک دوره از تست ۳۴ فرد مبتلا به کرونا شناسایی شده‌اند و در حالی که سرعت گسترش آن مانند مرحله اولیه شهر ووهان، کانون اصلی کرونا، نیست اما دولت چین اکنون نسبت به موج دوم کرونا در سراسر کشور نگران شده است.

ترامپ: سازمان جهانی بهداشت، عروسک چین است
...

  رئیس جمهوری ایالات متحده پس از جلسه مجازی سازمان جهانی بهداشت در جمع خبرنگاران ضمن تاکید بر احتمال قطع دائم کمک مالی آمریکا به این سازمان، آن را «دست نشانده» و «عروسک خیمه شب بازی چین» خواند. دونالد ترامپ، با تاکید بر اینکه بیانیه رسمی خود درباره آینده روابط با این سازمان را به زودی منتشر خواهد کرد، گفت: «من فکر می‌کنم که عملکرد آنها (سازمان جهانی بهداشت) در این دوره بسیار غم‌انگیز بوده. باز هم می‌گویم که آمریکا به آنها ۴۵۰ میلیون دلار در سال می‌پردازد و چین سالانه ۳۸ میلیون دلار. آنها عروسک خیمه‌شب‌بازی چین هستند. با اغماض می‌توان گفت که چین محور هستند ولی در واقع عروسک خیمه‌شب بازی چین هستند.»

روسیه عامل قتل سفیر چین در اسرائیل است؟
روزنامه "اورشلیم پست" اسرائیل در گزارشی اعلام کرد، پیدا شدن جسد سفیر چین در اراضی اشغالی شایعات بسیاری در پی داشته و به شدت رسانه‌ای شد و احتمالات مختلفی درباره دلیل مرگ او مطرح شده است. ایسنا نوشت: روزنامه "اورشلیم پست" اسرائیل در گزارشی اعلام کرد، پیدا شدن جسد سفیر چین در اراضی اشغالی شایعات بسیاری در پی داشته و به شدت رسانه‌ای شد و احتمالات مختلفی درباره دلیل مرگ او مطرح شده است. نویسنده گزارش این روزنامه می‌گوید، مرگ سفیر کشوری بزرگ مانند چین در چنین زمان حساسی به دلیل شیوع ویروس کرونا، در پی سفر مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا به اراضی اشغالی و با توجه به اخبار مکرر پیرامون اعمال فشار آمریکا به رژیم صهیونیستی درباره روابطش با چین، حرف و حدیث‌ها درباره وجود توطئه در مرگ این سفیر را تقویت می‌کند.
در این گزارش آمده است که "دو وی"، سفیر چین در اراضی اشغالی زمانی برای تحویل مأموریت سفیر سابق وارد این منطقه شده که پروازها از کشورهای کرونایی محدود شده بود. نویسنده این گزارش در ادامه می‌گوید، سفر معاون رئیس جمهوری چین به اراضی اشغالی در ۲۲ ماه اکتبر نخستین سفر مقامات عالی‌رتبه چین به تل‌آویو محسوب می‌شود و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی از دوستی روزافزون با چین سخن گفت و این سفر در چارچوب تبلیغ ابتکار عمل "کمربند و جاده" در خاورمیانه توسط پکن انجام شد.
براساس این گزارش، پس از مرگ سفیر، نظریه‌های توطئه و واکنش‌های خصمانه علیه چین افزایش یافته است چرا که برخی اتفاق رخ داده را بیشتر شبیه یک فیلم جاسوسی یا یک سریال پلیسی توصیف کردند در حالی که برخی دیگر معتقدند سفیر چین ممکن است در نتیجه ویروس کرونا فوت کرده باشد. نویسنده گزارش اورشلیم پست در ادامه می‌گوید، در خصوص دلایل مرگ سفیر اظهارنظرات مختلفی صورت گرفته و برخی معتقدند، سمت قبلی دوی وی که سفیر چین در اوکراین بوده به نوعی بر مأموریت وی در اسرائیل سایه افکنده است چرا که روسیه به ترورها در اوکراین متهم شده نظیر اتهام مقامات اوکراین به روسیه از بابت تلاش برای به خدمت گرفتن قاتلان جهت کشتن آرکادی بابچنکو. اما نمی‌توان دلیل تأثیر آن را بر سفیر چین در اوکراین توضیح داد به ویژه که روابط روسیه و چین خوب است.
وی می‌گوید، برخی هم از مرگ سفیر چین آن هم چند روز پس از سفر پامپئو به اراضی اشغالی ابراز تعجب کردند، برخی رژیم صهیونیستی را مقصر دانستند و برخی‌ هم درباره نحوه واکنش مقتدر چین به این رژیم اظهار نظر کردند و برخی هم گفتند، طرفی وجود دارد که به دنبال ایجاد تنش بین اسرائیل و چین است. بسیاری هم انگشت اتهام را درباره مرگ سفیر به سمت پامپئو گرفتند و معتقدند او در این اتفاق دست داشته است. اما برخی هم می‌گویند سفیر به دلیل ابتلا به کرونا درگذشته است.رسانه‌های عبری‌زبان گزارش دادند، جسد سفیر چین در سرزمین‌های اشغالی صبح روز یکشنبه در منزلش واقع در شهر هرتزلیا، واقع در شمال منطقه تل‌آویو پیدا شد. کانال ۱۲ تلویزیون اسرائیل به نقل از یک منبع پزشکی گزارش داد، شواهد اولیه نشان می‌دهند که دو وی به مرگ طبیعی و در خواب درگذشته است.
برچسب ها: ویروس کرونا