به روز شده در ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۹:۲۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ ساعت ۱۷:۱۴
کد مطلب : ۲۱۶۳۷۱

میرسلیم: برای پس گرفتن یک طرح تحقیق و تفحص ۶۵میلیارد تومان به یک رئیس کمیسیون مجلس پرداخت شد!

میرسلیم: برای پس گرفتن یک طرح تحقیق و تفحص ۶۵میلیارد تومان به یک رئیس کمیسیون مجلس پرداخت شد!
گروه سیاسی: نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس یازدهم گفت: رفتار مجلس و نمایندگان می تواند سر مشق بسیار خوبی برای تمامی مسئولان کشور باشد.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم، «سید مصطفی میر سلیم» در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد افزود: اگر اهالی خانه ملت موفق شوند در خود مجلس به لحاظ نمایندگی و رفتار شخصی شفافیت کامل را از خود ابراز کنند این می تواند سرمشق بسیار خوبی برای تمامی مسئولان اجرایی کشور باشد.  وی اظهار داشت: زمینه اولیه شفافیت اقتصادی و مالی از نظر فردی است به هر ترتیب باید معلوم شود درآمدهای افراد از کجا و به چه میزان است تا بتوان موضوع انحراف ها و فرار های مالیاتی را گرفت. برخی اشخاص در جامعه درآمدهای هنگفتی دارند اما حاضر نمی شوند این درآمدها را شفاف کنند چون می دانند اگر شفاف کنند باید مبالغ معتنابهی مالیات پرداخت کنند. این در حالی که همه افراد می دانند مالیات دادن به نفع جامعه و کشور است. حقوق بگیران در کشور قبل از دریافت حقوق مالیات آنان کسر می شود، وضعیت مشاغل آزاد این طور نیست. این مشاغل از قبل از انقلاب دارای دو دفتر بوده اند و این رویه همچنان به قوت خود باقیست. این بساط باید در جمهوری اسلامی برچیده شود.

وی افزود: برای جلوگیری از فرار مالیاتی باید شناسایی دقیقی از درآمدها و به یک معنا شفافیت لازم در این زمینه صورت گیرد. میر سلیم اظهار داشت: نکته دیگر شفافیت اقتصادی و مالی از نظر گروهی است. احزاب، گروه ها و تشکل های مختلف سیاسی دور هم جمع و برای رسیدن به قدرت سیاسی هزینه می کنند از این رو باید مشخص شود این هزینه هااز چه محلی تأمین می شود. متأسفانه روش های ناپسندی در جمهوری اسلامی رایج شده که از این طریق آرای نمایندگان در مجلس خریداری می شود. شوربختانه این خرید رأی هم در پای صندوق رأی و هم در مجلس اتفاق می افتد. میر سلیم بیان داشت: کار خرید آرای نمایندگان خیلی صریح در مجلس انجام می گیرد و برخی نمایندگان رأی خود را حراج می کنند. برخی اشخاص نظر نمایندگان را با جذابیت های مالی جلب تا آرای آنها را به سمت خود متمایل کنند. این رفتارها برای مردم سالاری خیلی خطرناک است و به یک معنا آینده مردم سالاری را تهدید می کند. روش های جلب آرای نمایندگان باید بطور کامل و شفاف مشخص شود. 

میرسلیم بیان داشت: برخی از دولتمردان بوده اند برای جلب آرای نمایندگان و همچنین پس گرفتن سؤال، طرح تحقیق و تفحص و استیضاح جذابیت های مالی از خود نشان می دادند تا آرای نمایندگان را بخرند و این کار را می کردند. برای پس گرفتن یک طرح تحقیق و تفحص 65 میلیارد تومان فقط به یک رئیس کمیسیون در مجلس پرداخت شده است. اگر شفافیت باشد جلوی بسیاری از انحرافات گرفته می شود. متأسفانه بده و بستان های زیادی از نظر مالی برای جلب آرای نمایندگان در مجلس اتفاق افتاده که جای بس تأسف دارد. تاکنون تعداد زیادی طرح های تحقیق و تفحص در مجلس به‌واسطه همین بده و بستان ها متوقف شده است.  وی یادآور شد: مجلس یازدهم با تمام قدرت در راستای شفاف سازی امور گام های بلند و اساسی برخواهد داشت تا این گونه کارهای غیر شفاف و ناپسند در کشور انجام نشود.
 

خ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ ۱۷:۳۵
لیست امید کذایی. اصلاح طلبان. اصولگرایان حامی لاریجانی همشون از این قماشن . (367365)
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ ۱۷:۳۷
نخستین کار مجلس یازدهم ان شاءالله استیضاح وزیر کشور باشد. (367366)
حمید
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ ۲۰:۰۰
بگذار رئیس مجلس بشی بعد از این نطقها بکن (367368)
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ ۰۶:۵۹
همتون یکی هستید
این بازی دو جناحی تموم شده اثر نداره (367379)
12
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ ۱۲:۲۹
همه مسئولین اول کار خیلی حرفهای قشنگ زدن تا این شد نتیجه کار که هستیم مبارکتان باشه . (367400)
لف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۳/۰۹ ۱۰:۰۰
اقای میرسلیم عزیز. فکر نمیکنی دگ دوران این پروپاگانداها گذشته و ملت ادم شدند. میفهمن. روش ریس جمهور سابقتو بذار کنار. یه روش دگ‌رو کن. اگه راست میگی خو بگو. اگه نگی مشخص میشه ک بزدلی بیش نیستی. (367701)
گاله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ ۱۶:۴۶
همش دروغ میگن کلا از ریشه مشکل دارن درست شدنی نیستند (367789)