به روز شده در ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۲:۱۱
 
۳
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ ساعت ۱۸:۰۷
کد مطلب : ۲۱۷۳۲۸

رهبر «انصار حزب‌الله» كاندیدای اصلاح‌طلبان را معرفی كرد: لاریجانی!

رهبر «انصار حزب‌الله» كاندیدای اصلاح‌طلبان را معرفی كرد: لاریجانی!
گروه سیاسی: سایت نامه‌نیوز نوشت: تا انتخابات ریاست جمهوری یک سال دیگر زمان باقی است و اصلاح طلبان دست خود را خالی می بینند چراکه مهره های شان یکی پس از دیگری سوخته است بنابراین چاره ای ندارند که از اردوگاه رقیب مانند سال ۹۶ یارگیری کنند. در این میان نام علی لاریجانی بسیار مطرح است. حسین الله‌کرم (از رهبران انصار حزب‌الله ) معتقد است «اصلاح‌طلبان دوباره یار قرضی می گیرند و لاریجانی هم این حمایت را می پذیرد».
*به نظر شما لاریجانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ می شود؟
اولویت کنونی جامعه در تأمین معیشت طبقه ضعیف، بهبود روند عدالت اقتصادی-اجتماعی و جهش در تولید به منظور حل مشکلات اقتصادی ازجمله رشد بیکاری ،تورم افسار گسیخته، کنترل و هدایت نقدینگی و…می باشد. ازآنجا که رهبری نیز برآنها تاکید داشته اند،باید هریک ازاین اولویتها را با توانایی نامزدهای احتمالی جمهوری ۱۴۰۰ ازجمله آقای لاریجانی سنجید وبه این سوال پاسخ داد که آیا آقای لاریجانی  توانایی به ثمر رساندن آنها را دارد؟ از سوی دیگر ما در جهانی متلاطم زندگی می کنیم که به شدت متاثر از رویدادهای مهم وزنجیره واری است که هم افزا ،تجمعی وافزایشی است، بطوریکه نیاز جدی به افراد چندوجهی در رئوس اصلی قوای چندگانه هرکشور است، آیا به راستی آقای لاریجانی فردی استراتژیک آنهم برای اداره کشور انقلابی ایران اسلامی درسال ۱۴۰۰می باشد؟ ازسوی دیگر ایران اسلامی درحال گذار ازچهل سال اول انقلاب و شروع گام دوم انقلاب است لذا ما در ۱۴۰۰ نیاز به رئیس جمهور ی تکامل یافته ونه آزمایشی داریم که توان تامین زیرساخت های تمدن اسلامی  را ازطریق جامعه سازی و دولت اسلامی سازی داریم فردی که بتواند سکاندار حرکت انقلابی دولت جوان وحزب اللهی باشد، آیا آقای لاریجانی آمادگی اجرای این پروسه و این امر خطیر را دارد؟ راستی اگر ریاست جمهوری دور دوم ترامپ اتفاق بیفتد، چه کسی یارای مقابله با اوست او در کدام تئوری می‌خواهدبازی کند آیا تئوری پسرک شجاع، مرد دیوانه، تداوم واگذاری امتیازات برجامی یا در به آتش افکندن برجام عمل می‌کند. البته می توان ارزیابی خودرا براساس دوقطبی های موجود نیز بررسی نمود، دراینصورت آقای لاریجانی شانس بیشتری در۱۴۰۰ خواهدداشت. بهرحال هریک از مطالب فوق در حکمرانی انقلابی قابل بررسی می باشد.
*اصلاح طلبان حاضرند آقای لاریجانی را به عنوان یار قرضی بپذیرند؟
بله این امکان وجود دارد. زیرا رویکرد جدید اصلاح طلبان  با سخنان آقای خاتمی در بنیاد باران تحت عنوان «آشتی ملی» این امکان را از اصلاح طلبان سلب ودر اختیار افرادی مثل آقایان ناطق نوری و لاریجانی قرار داد. رویکرد اشتباه رئیس دولت موسوم به اصلاحات در بازتولید اغتشاشات دی ۹۶ و آبان ۹۸ وترغیب مردم به آن، به نوعی عبور از اپوزیسیون قانونی محسوب گردید. حال آنکه رئیس دولت اصلاحات باید آن اغتشاشات را تقبیح و از نظام درباره حوادث سال ۸۸ عذرخواهی می نمود. از آنجا که این وضعیت صورت نگرفت و عبور از اپوزیسیون قانونی انجام شد، اصلاح طلبان در سال ۱۴۰۰ چاره ای جز حمایت از این نوع از آقایان را ندارند و آقای لاریجانی نیز این حمایت را خواهد پذیرفت. بر همین اساس از حالا اصلاح طلبان مطرح کرده اند که آقای لاریجانی نیز مثل آقای ناطق نوری اصلاح طلب شده و… تا بستر برای یارگیری از اردوگاه اصولگرایان سنتی فراهم شود.
*آقای لاریجانی به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی وارد دولت می شود یا در یک سال تا ریاست جمهوری گوشه نشینی اختیار می کند؟
آقای لاریجانی این گونه امور را نمی پذیرد، درحالیکه اینجانب معتقدم بهتر است ایشان در جایگاه دبیر شورای عالی امنیت ملی یا هر منصب دیگری وارد وارد دولت کنونی شود تا شاید مقداری از این همه ناکارآمدی ها بکاهد.البته برخی معتقدند جایگاه ایشان طی۱۲ سال گذشته خصوصا در حمایت از دولت ، پذیرش نوع خسارت آفرین فرجام، اف ای تی اف و…در به وجود آوردن ناکارآمدی های موجود موثر بوده است.
*به نظر شما رابطه مجلس یازدهم و دولت روحانی به کجا می رسد، آیا سونامی استیضاح وزرا را خواهیم داشت؟ آیا دولت از نصاب می افتد؟
ناکارآمدی کنونی ناشی از استراتژی  دولت به بیرون از مرزها با رویکرد پذیرش کدخدا، موجب اشکالات زیادی همچون مشکلات معیشتی، تورم افسارگسیخته، گسترش بی حد نقدینگی و…در کشور شده است به همین خاطر نیز دولت بخاطر ناکامی در این رویکرد تئوریک، چندین مرتبه در حوزه گرانی وبیکاری و عدم عدالت رکوردزنی کرد. اما اینجانب معتقدم مجلس در شکل دیگری غیر از استیضاح در مردمسالاری دینی مشارکتی می تواند به رفع برخی از مشکلات گسترده کنونی بپردازد و برخی دیگر را  اصلاح نماید.
مهمترین تغییر باید سریعا در رویکرد دولت به غرب و به طور مشخص به آمریکا صورت گیرد و همکاری با کشورهای تحریمی جایگزین آن شود ضمنا دولت باید طی یک سال باقی مانده  اشتباهات گذشته خودش را با تغییر رویکرد به توانمندیهای داخل جبران کند و مجلس نیز باید با تصویب قوانین و نظارت های مستمر هدایت گر این تغییر رویکرد باشد. اما اگر آن دو روش جواب نداد، مجلس باید به سمت اجماع با دولت برود و رایزنی هایی انجام دهد تا عناصر شطرنج سیاست کنونی دولت بدون استفاده از راهکار استیضاح تغییر کنند.دراین وضع امیداست با اجماع طرفین ناشی از درک تصمیم رای ملت به مجلس انقلابی ،امکان ازدست رفتن زمان برای استیضاح و خروج دولت از حدنصاب جلوگیری گردد.بی تردید بی توجهی به اینها خسارت زیادی درپی خواهد داشت زیرا مجلس ناچار به استیضاح و… می گردد.
*روحانی در مجلس یازدهم استیضاح می شود؟
گرچه در حکمران انقلابی سریعترین  کار استیضاح و برکناری دولت آقای روحانی است تا مرهمی بر مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم بگذارد و به ناکارآمدی های دولت پایان دهد. اما این اقدام در وضعیت کنونی کمتر قابل اجراست. در وضعیت کنونی غربی ها تبلیغ می کنند که ناکارآمدی در ایران براساس شکاف حاکمیت-دولت رقم خورده است، همان شکافی که منجر به عزل بنی صدر شد. اینجانب معتقدم در این صورت ما نباید در پازل غربی ها بازی کنیم. راهکار جایگزین استیضاح روحانی این است که کارها بین دولت و مجلس براساس اجماع دنبال شود و فضای تفکر انقلابی در مجلس نیز باید بکوشد با وضع قوانین ونظارت دقیق دولت کنونی را به سمت نگاه مقاومتی و توجه به رویکرد استفاده از توانمندیهای داخلی هدایت کند. به هر حال کشور ما در تلاطم های جدی قرار دارد، اگر مجلس بتواند اولویت برقراری عدالت اقتصادی-اجتماعی را در یک اجماع با دولت کنونی به نتیجه برساند و مشکلات معیشتی طبقات ضعیف تا اندازه ای برطرف شود و سرریز جهش تولید را به سوی عدالت هدایت کند ،این عدالت حاکم شده طاقت مردم را نسبت به تحمل مشکلات ومبارزه با آمریکا تا اندازه زیادی بالا خواهد برد.
 
همتی، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰
فعال رسانه‌ای اصولگرا از جدیدترین کاندیدای انتخابات ۱۴۰۰ رونمایی کرد. محمد مهاجری نوشت: بنا برآنچه اطلاع یافته ام،  نامزد جدیدی که وارد انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم خواهدشد، آقای عبدالناصرهمتی رئیس بانک مرکزی است. این کاندیداتوری در راستای این نظریه صورت می گیرد که معتقد است مشکل اصلی کشور، اقتصاد است و یک رییس جمهور اقتصاددان می خواهد.

حبیب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۳/۱۵ ۱۹:۵۰
تو رو خدا ببینید؛ حسن روحانی و باندش (جهانگیری و واعظی و آشنا و ...) اصلاح طلبان را به چه بدبخت كشانده‌اند كه رهبر انصار حزب الله (گروه فشار) براشون كاندیدای اصولگرای رییس‌جمهوری تعیین می‌كنه و تازه بهشون هشدار هم میده ناچارید همین را بپذیرید!!! آقای الله كرم، چشم!! منتظر باش ما هم برویم تو انتخابات شركت كنیم و به سفارش شما عمل كنیم مثل انتخابات اسفند 98 كه میزان مشاركتش شد 18 درصد واجدان شرایط! (367887)
tt
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۳/۱۵ ۲۱:۵۵
این آقا سیاست رو با فوتبال اشتباه گرفته. البته واسه مردم اصلاح طلب و اصولگرا یکی هستند ایون هم تلویحا داره همین رو میگه. باشه منتظر باشید که بیایم تو انتخابات رای بدیم جیگر (367891)
۱۳۹۹/۰۳/۱۵ ۲۲:۲۷
مگه سید اصلاحات چی گفته که حق کاندیدای اختصاصی نداشته باشند
عجب روزگاری شده
به یاس و ناامیدی دارم میرسم و... (367892)
علیرضا نیکرو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۳/۱۶ ۰۲:۵۷
واقعا مسخره است که گزینه اصلاح طلبان را یک اصولگرای انقلابی مشخص کند یکی نیست به این حسین الله کرم بگه به تو چه که برای یک جریان سیاسی نظر میدی قورباغه ابوعطا (367898)
آگاه
Hungary
۱۳۹۹/۰۳/۱۶ ۰۳:۵۵
آقای لاریجانی به اندازه کافی تو مجلس گند به این مملکت زد تو این 12 سال هر کاری خواست کرد هرکاری جز کاری که به نفع مردم باشه بستمونه دیگه به اندازه کافی از کمالات ایشان برخوردار شدیم کاش ایشان برای استراحت به ویلاهائی که در کشورهای مختلف خریداری کرده اند میرفتند تا شاید یه آدم لایق عنان مملکت را در دست بگیرد (367900)
گگه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۳/۱۶ ۰۶:۱۹
ایشان درحدی نیست که رییس جمهور شود. (367902)
۱۳۹۹/۰۳/۱۶ ۰۹:۱۲
ما که رای نمی دهیم نه به اصلاح طلب نه به اصولگرا زیرا هر دو گروه مهره های انگلیس هستند (367911)
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۳/۱۶ ۰۹:۴۵
اقای الله کرم وهمفکرانش در مجلس انقلابی یکسال دیگر کلی گویی میکند وحرفهای تکراری وتئوریک وبدون راهکار که در صورت انجام شدن هم در کوتاه مدت جواب نمیدهد مانند جهش تولید و گسترش روابط با همسایگان ودغدغه معیشت محرومین میزند واین حرفهای بی مایه وبی ارزش مشکلی از حامیان ساده دل ونگون بخت این جریان حل نمیکند شاید وقتی نتیجه رای به اینها را ببینندمتنبه شوند ما اکثریت روشنفکر هم با سکوت ونظاره انها متضرر نمیشویم (367920)
۱۳۹۹/۰۳/۱۶ ۱۱:۲۸
فاتحه!!! (367959)
احمد
Hungary
۱۳۹۹/۰۳/۱۶ ۱۱:۴۵
آقای لاریجانی 12 سال تو مجلس برامون جان فشانی کرد بسه دیگه اجازه بدید یه شخصیت جدید رئیس جمهور آینده بشه بقیه مسئولین هم دل دارن یه چند هزار میلیاردی به جیب میزنند و میرن ما هم طبق معمول تو بی پولی وفلاکت دست وپا میزنیم ودائم در ازاء هیچی کار میکنیم وکار میکنیم و کار میکنیم (367960)
علی حیدری
Seychelles
۱۳۹۹/۰۳/۱۶ ۱۳:۵۸
چونکه آقای لاریجانی برای من بازنشسته کاری نکرده . به ایشان رای نمیدهم (367965)
مهرزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۳/۱۶ ۱۶:۴۸
اصلاح طلبان آنقده دروغ گفتن و دستبرد به سفره مردم زدن دیگه جایی بین مردم ندارن حالا میخان یار قرضی بگیرن (367967)
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۳/۱۶ ۱۸:۱۷
باسلام وقتی ما درفقرزندگی میکنم وفرزندان ما بیکار هستند ونمیتوانند تشکیل زندگی بدهند عده‌ای بفکر ریس جمهور بعدی هستند ونمیتوانن واقعایات کشور ببینند ما در چه وضعیتی قرار گرفته ایم ما اقتصاد وحل مشکلات جامعه می خواهیم مثل بیکاری گرانی وتورم وغیره برای ما مهم نیست کی بیاید کی برود (367970)
مصطفی دیناروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۳/۱۶ ۱۸:۲۸
سلام، این آدرسی که از همین حالا این آقای همتی را بکوبند و ضایع نماید. بطوریکه افسار بانک مرکزی نیز از دستش بدر رود. (367971)
۱۳۹۹/۰۳/۱۶ ۲۲:۴۵
انشالله نه لاریجانی بلکه فردی توانا وبااخلاص مثل آقای قالیباف میتواند برمچموعه ارکان اجرایی کشوربادرایت حاکم شود (367977)
عدالتخواه وجانباز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ ۰۰:۱۲
جسارتاً شما چکاره هستید، وچه خدماتی تا به حال برای این کشور، جز حمله به سفارتخانه های چند کشور انجام داده اید که میلیاردها دلار ضرر وزیان به این کشور وارد کردید، وهیچ شباحتی به حزب الله واقعی ندارید وبه خوارج شبیح تر هستید، لطف کن هیچ اظهار نظری نکن، چون مردم ارتباطی ویا نیازی به شما وچند نفر گروهتان ندارند، در ایران چیزی بنام حزب الله پا نخواهد گرفت، من رزمنده جنگم تمام... (367980)
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ ۰۰:۵۵
ای بابا الله کرم ............ باز هم چیز دیگر ی گفت (367982)
جلیل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ ۰۱:۵۳
این بهار شما فقط پاییز برگ ریزان است . (367983)
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ ۱۰:۰۳
بله این برنامه از قبل پایه ریزی شده.وماهمچنان.از شرکت در انتخابات خودداری میکنم تازمانی که آزادی در انتخابات حکمفرماشود. (367988)
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ ۱۲:۱۱
بنظربنده بهترین گزینه جمع برادران لاریجانی خصوصا ایت الله لاریجانی که نشان دادفردباکفایت وبالیاقت وخلاصه همه چی تمامه
اگه اون نشددسته جمعی هم بدنیست همشون بیاند برای به سامان رساندن ایران (367990)