به روز شده در ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۱:۳۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ ساعت ۰۹:۵۳
کد مطلب : ۲۱۷۴۴۶

از اول با برگزاری لیگ مشکلی نداشتیم

گروه ورزشی: عبدالله ویسی سرمربی تیم فوتبال پیکان یکی از کسانی بود که از روز ابتدای شیوع ویروس کرونا از مسئولان سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال و وزارت بهداشت مجدانه درخواست کرد تا رقابت های این فصل به صورت کامل و بدون تعیین قهرمان یا تیم های سقوط کننده، لغو شود.
از اول با برگزاری لیگ مشکلی نداشتیم
البته  برخی این موضوع را به جایگاه پیکان در جدول نیز ربط می‌دادند زیرا پیکان آخرین تیم جدول رده‌بندی بود و در صورت ادامه یافتن لیگ، امکان سقوط به دسته پایین تر را حس می کند. با این حال، ویسی حرف‌های دیگری هم دارد:
فکر می کنید لیگ ایران دوباره از سر گرفته شود یا منتظر لغو بازی ها هستید؟ 
ما از روز اول هم گفتیم مشکلی با ادامه بازی‌ها نداریم حتی می‌بینید که تمرینات مان را آغاز کردیم ولی مشکل اصلی ما امکانات و شرایط است. نمی دانید چه فشار و استرسی در تیم ما حکمفرماست. به این خاطر که همه می ترسند دچار این بیماری مهلک شوند.
با این حساب برای شما بهتر است که لیگ لغو شود؟
نه تنها برای ما بلکه برای همه باشگاه‌ها باید به سلامت همه افراد جامعه فکر کنیم فوتبال یک سرگرمی است و می‌توانیم آن را دو، سه ماه به تعویق بیندازیم و وقتی اوضاع بهتر شد، به بازی ها برگردیم. با این حال فکر می‌کنم مسئولان تصمیم بهتری می‌گیرند و از ادامه لیگ اجتناب می شود.
*به نظر شما مشکل اصلی کجاست؟
ما مشکلی نداریم؛ اگر بگویند به بازی‌ها برگردید، حتماً برمی گردیم و رقابت‌ها را انجام می‌دهیم اما همان طور که اشاره کردم امکانات ‌مان بسیار ضعیف است. همین حالا نمی‌دانیم چطور تمرین کنیم یا بعد از هر جلسه تمرینی کجا استخر برویم. تمام استخرها بسته است و البته ما نیاز داریم که بعد از هر جلسه تمرینی ریکاوری کنیم. از طرف دیگر، امکانات بهداشتی باشگاه ها شبیه هم دیگر نیست و متاسفانه ما را با این وضعیت با اروپایی ها به خصوص کشور آلمان مقایسه می‌کنند که مقایسه جالبی هم نیست.
چرا؟ آنها هم انسان هستند و فوتبال حرفه ای بازی می کنند! 
چون ما شبیه آنها نشده ایم و نمی توانیم مثل اینها باشیم. به هر حال بحث مسافرت‌ها، اسکان تیم ها و عدم رعایت فواصل اجتماعی به همراه زمین تمرین، زمین بازی و مسائل این چنینی مثل نگرانی اعضای خانواده هم در شرایط فعلی بر کار ما تاثیر می گذارد. باید منطقی باشیم.
فکر می کنید در صورت ادامه لیگ، پیکان بتواند خودش را از ته جدول نجات بدهد؟
من موقعی که قرار بود سرمربی پیکان شوم می دانستم کارم بسیار سختی در پیش دارم ولی با این حال این موضوع را پذیرفتم و حالا هم در خدمت باشگاه هستم. با این حال، فکر می‌کنم ما آنقدر پتانسیل داریم که اگر در شرایط عادی به لیگ بر می گشتیم، حتما می توانستیم از خودمان حفاظت کنیم ولی حالا باید ببینیم در آینده چه می‌شود. هنوز نمی‌توانیم پاسخ کاملی به این سوال بدهیم ولی امیدوارم سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال تصمیم خوبی بگیرند تا در شرایط بهتری در مورد فوتبال صحبت کنیم.