به روز شده در ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ۱۷:۴۲
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ ساعت ۱۹:۰۰
کد مطلب : ۲۱۹۱۸۳

از «سنت کیتس» جزیره محبوب اختلاسگران متواری از کشور چه می‌دانید؟

از «سنت کیتس» جزیره محبوب اختلاسگران متواری از کشور چه می‌دانید؟
گروه اقتصادی: سایت سایت دیده بان ایران؛ نوشت: در پایان جلسه امروز دادگاه طبری؛ قهرمانی نماینده دادستان به موضوع فرار متهمان اقتصادی و تابعیت گرفتن آنها از یک جزیره نام برد. قهرمانی گفت: بسیاری از مفسدان اقتصادی که از کشور فرار می‌کنند، در یکی از کشور‌ها یک جزیره به نام سنت کیتس می‌روند و از آنجا برای خود و خانواده خود تابعیت می‌گیرند که البته در خصوص نیاز آذری خانواده وی در کانادا بودند و خودش به صورت زمینی از تبریز و مرز بازرگان به صورت غیر قانونی از کشور خارج می‌شود.  نماینده دادستان در بخش پایانی سخنان خود گفت: در راستای فرمایشات ریاست قوه قضاییه خواهشی از مسئولان دارم اسنادی که این افراد به سنت کیتس ارائه دادند، عموما جعلی است و با توجه به این موضوع معاونت بین الملل قوه قضاییه با همکاری وزارت امور خارجه می‌توانند اقدامات لازم را انجام دهند تا تابعیت این افراد را لغو کنند.
 
اما موضوع گزارش ما فرار یک یا دو متهم به یک کشور نیست. موضوع چگونگی تابعیت گرفتن متهمان شناخته شده اقتصادی در جزیره ای است که بهشت مجرمان اقتصاد ایران است. آنها از این جزیره به دیگر نقاط جهان به راحتی رفت و آمد می کنند.

سنت کیتس کجاست؟ 

سَنت کیتْس و نِویس با نام رسمی فدراسیون سنت کیتس و نویس کشوری است جزیره‌ای در دریای کارائیب، غرب آنتیگوا و باربودا وشرق جزایر ویرجین آمریکا و با جمعیتی حدود ۵۲٬۰۰۰ نفر. پایتخت آن باستر است. حکومت آن پادشاهی و زبان رسمی آن انگلیسی است. نام آن تا سال ۱۹۸۶ سنت کریستوفر و نویس بود.
  فدراسیون سنت کیتس و نویس جزء کشورهای مشترک المنافع بریتانیاست و ملکه الیزابت دوم در راس آن قرار داشته و دولتی دموکرات بر اساس سیستم پارلمانی بریتانیا بر آن حکومت می کند.
برنامه اخذ تابعیت سنت کیتس و نویس از طریق سرمایه گذاری (سنت کریستوفر و نویس) در سال ۱۹۸۴ به اجرا درآمد و قدیمی ترین برنامه تابعیت از طریق سرمایه گذاری در جهان است. تحت این برنامه، تابعیت سنت کیتس و نویس در ازای مشارکت اقتصادی قابل توجهی در این کشور، به فرد سرمایه گذار اعطا می گردد.
در ازای مشارکت در توسعه جزیره سنت کیتس و نویس، به سرمایه گذاران فرصت اقدام برای اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور در چارچوب قوانین فدراسیون سنت کیتس و نویس داده می شود.
در یکی از سایت های که سفر به این جزیره را تبلیغ می کنند نوشته است.گرفتن تابعیت سنت کیتس آسان است به شرح زیر می باشد :
زمان پردازش پرونده ۳ الی ۴ ماه
انجام سرمایه گذاری پس از صدور نامه قبولی متقاضی توسط دولت
تابعیت مادام العمر
به رسمیت شناختن تابعیت چندگانه
امکان سفر بدون ویزا یا با ویزا در بدو ورود به ۱۳۲ کشور جهان شامل استرالیا، هنگ کنگ، کره، مالزی، سنگاپور، سوئیس، نروژ، بریتانیا و کشورهای حوزه شینگن
امکان اقامت در ایرلند
امکان اخذ ویزای مولتی ۱۰ ساله ایالات متحده آمریکا به راحتی
بدون نیاز به انجام مصاحبه
عدم نیاز به مسافرت به سنت کیتس و نویس در هنگام پردازش پرونده
عدم وجود شرایط تحصیلی و مهارت زبان برای پذیرش پرونده
عدم نیاز به اقامت در سنت کیتس و نویس
عدم تعلق مالیات بر درآمد در سراسر جهان
امکان حضور فرزندان زیر ۳۰ سال و والدین بالای ۶۲ سال در پرونده به شرط وابستگی کامل به متقاضی اصلی

اشکان اربابی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ ۱۱:۰۸
عالیه (368283)
بهرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ ۱۳:۰۴
به به روباه پیر ( انگلیس ) چه می کنه . ای مرگ بر امریکا (368302)
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ ۱۸:۳۵
هنوزم مرگ بر آمریکا؟ بابا دمت گرم،،آشغال جامعه رو برداشته ما هنوز دنبال دشمن دشمن گفتنیم،،، عجب؟،،اونوقت ببینم اینهمه همه چیو انداختید گردن آمریکا،،ببینم مشکل الان حل شده است دیگه ،ان شاءالله،،،بله؟ (368344)
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ ۲۲:۵۷
بله دیگه باید هم از این به بعد خشم مردم واقعی ایران بترسند (368310)
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ ۰۱:۱۱
روزی چندین بار و هربار حداقل بیست ثانیه دستانتون رو با آب و صابون و با دقت شستشو بدهید تا کرونا نگیرید...کرونا رو جدی بگیرید...کرونا در نزدیکی شماست😀😊 (368313)
محبت اله زارع
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ ۰۲:۳۴
خیلی جالبه..آدم یاد دایی جان ناپلئون نیافته!!
کار انگلیسی است!
جزیره پوششه برای خلاص کردن جاسوسان در خطرشون... از دست جاسوسان تازه مستخدمشون! (368314)
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ ۰۹:۴۱
این مملکت به دست اکبر طبری وهمدستانش چپاول شده است (368325)