به روز شده در ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۹:۳۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ ساعت ۱۰:۴۲
کد مطلب : ۲۲۰۱۷۱

ثبت بیش از 5 میلیون نفر شب اقامت در خردادماه

گروه فرهنگی: رییس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور گفت: تعداد اقامت‌کنندگان در مراکز اقامتی کشور طی خرداد ماه سال جاری، بیش از 5 میلیون نفر شب اقامت ثبت شده است.
ثبت بیش از 5 میلیون نفر شب اقامت در خردادماه
به گزارش ایلنا، ولی تیموری (معاون گردشگری و رییس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور) گفت: تعداد اقامت‌کنندگان مجموعاً 5703679 نفر شب در مراکز اقامتی رسمی کشور شامل «هتل»، «هتل‌سرای سنتی»، «اقامتگاه بوم‌گردی»، «زائرسرا»، «خانه مسافر»، «هتل آپارتمان»، «مهمانپذیر» و «مجتمع‌های گردشگری» از تاریخ 1/3/99 لغایت 31/3/99 به ثبت رسیده است.وی همچنین با اشاره به تعطیلات مناسبتی در خردادماه گذشته، به حجم نسبتاً خوب سفرها و انجام بازدید‌های نظارتی در سطح گسترده اشاره کرد و افزود: بیش از 11 هزار بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری شامل مراکز اقامتی، رستوران‌ها، مراکز پذیرایی، بین‌راهی و دفاتر خدمات مسافرتی  در سطح 31 استان انجام گرفته است که بیانگر توجه همزمان وزارت گردشگری به مقوله سفر و ایمنی سفر است.
تیموری ادامه داد: تعداد بازدیدهای صورت گرفته از مراکز تاریخی، تفریحی و گردشگری کشور نیز طی ایام مذکور  بیش از 9 میلیون مورد ثبت شده است. گفتنی است طبق آمار اعلام شده استان مازندران در ماه گذشته، بالاترین میزان اقامت را به خود اختصاص داده است.
برچسب ها: سفر