به روز شده در ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۰:۱۶
 
۴
تاریخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۹ ساعت ۱۷:۳۵
کد مطلب : ۲۲۰۹۰

کشف ماهی عجیب در کانادا /تصاوير

گروه علمي: دانشمندان موفق شدند ماهی عجیب و غریبی از زیر آبهای یخ زده شمال کانادا به دام بیندازند.
دانش پژوهان پس از گمانه زنی های گیج کننده درباره هویت این ماهی آن را یک شبح کوسه ماهی ابر نادر بینی دراز تشخیص دادند. این ماهی شبح وار اعماق دریا دارای بینی دراز، دهان ترسناک و خار زهر آگین بر بالای بدن خاکستری ژلاتینی اش است و در نزدیکی استان شمالی نوناوت در کانادا از آب گرفته شده ست. محققان که در ابتدا معتقد بودند این ماهی عجیب مشابه کوسه جنی است، می گویند این ماهی دماغ دراز احتمالا در اعماق بسیار پایین آب زندگی می کند و از دید انسان دور بوده است. نیگل هوسی استاد دانشگاه وینسور می گوید اگر ما بین هزار تا دو هزار متری آب را غواصی می کردیم احتمالا شاید بسیاری از این ماهی ها را آنجا می دیدم.

هوسی می گوید راز این ماهی در کمیابی عجیب و غریب آن بوده است. پیش از این فقط یک مورد از این ماهی از منطقه هادسون استرایت به دست آمده بود. این ماهی های عجیب که کوسه نیستند حدود 400 میلیون سال پیش از کوسه ها تمایز یافتند. بلندی این ماهی های دماغ دراز می توانند تا یک متر برسد. شبح کوسه یکی از قدیمی ترین گونه های ماهی است. شبح ماهی با نام های مختلفی از جمله موش ماهی، خرگوش ماهی و شبح کوسه شناخته می شود. این گونه جانوری دریا که غضروفی است از زمان دایناسور ها تغییر در ظاهر خود شاهد نبوده است.

اغلب گونه شبح ماهی در تاریکی و اعماق دریا زندگی می کنند و اگرچه نزدیک ترین خویشاوند کوسه ها هستند اما بسیار کم مطالعه و بررسی شده اند. در حالی که برخی از گونه های شبح کوسه در برخی از نقاط جهان به عنوان غذا خورده می شود اما این گونه عجیب آن در کانادا در اعماق دریا زندگی می کند و از دسترس صیادان و دانشمندان به دور است و به همین دلیل گونه کمتر شناخته شده ای محسوب می شود.

مرجع : مهر

۱۳۹۲/۰۸/۲۹ ۲۰:۰۹
آخه کجای این شبیه کوسه هست که میگن شبه کوسه !!!!!!!!!!!! (173631)
پینوکیو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۸/۲۹ ۲۰:۱۹
هرکس نمیره
همه چی بینه (173640)
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۸/۲۹ ۲۰:۵۱
دایناسور ماهی!!! (173664)
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۸/۲۹ ۲۲:۳۷
دندان های آقا زاده ها رو داره!!! (173723)
معمـــــار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۸/۲۹ ۲۳:۰۳
ببین خاوری پولارو ورداشته رفته پیش اینا! (173749)