به روز شده در ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۲۲:۵۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ ساعت ۱۵:۱۴
کد مطلب : ۲۲۱۱۴۲

دانشجویان باید تعهدنامه کرونایی بدهند

دانشجویان باید تعهدنامه کرونایی بدهند
گروه جامعه: مدیر کل مرکز بهداشت و سلامت دانشگاه تهران گفت: در صورتی که در ترم جدید دانشجویان در دانشگاه حضور یابند، از آن‌ها تعهدنامه کرونایی مبنی بر رعایت برخی ضوابط اخذ خواهد شد.
یوسف مقدس با اشاره به اینکه یک فرم الکترونیکی برای ثبت اطلاعات مبتلایان و بهبود یافتگان کرونا در دانشگاه تهران در نظر گرفته‌ایم، اظهار کرد: براساس اطلاعاتی که کارمندان و هیات علمی دانشگاه در این فرم ثبت کرده اند، ۱۶ نفر به کرونا مبتلا شده اند که البته پیش بینی ما عددی بیش از اینهاست؛ چرا که فکر می‌کنیم همه افراد اطلاعات خود را در این سامانه ثبت نکرده‌اند. از میان آماری که در فرم الکترونیکی دانشگاه ثبت شده، ۱۳ نفر جزو کارمندان دانشگاه و ۲ نفر هیات علمی بوده‌اند.
وی با اشاره به اینکه در چند روز گذشته برای این افراد بسته‌های بهداشتی شامل محلول ضدعفونی، دستکش، ماسک تهیه و توزیع شد، افزود: قصد داریم در فراخوان جدیدی که به زودی منتشر می‌شود، اطلاعات بیشتری در خصوص مبتلایان به این ویروس در دانشگاه به دست آوریم. مرکز بهداشت همچنین پیگیری‌های درمانی و تشخیصی را از همکاران در دستور کار خود دارد.
مقدس همچنین از برنامه این مرکز برای ارزیابی سلامت دانشجویان در ترم جدید تحصیلی خبر داد و گفت: در صورت حضور دانشجویان در دانشگاه، از آن‌ها تعهدنامه‌ای اخذ خواهد شد؛ در این تعهدنامه تاکید شده که دانشجو باید یک سری ضوابط اعم از حفظ فاصله گذاری احجتماعی، شست و شوی مرتب دست‌ها، زدن در ماسک در اماکن عمومی و عدم مصرف دخانیات را رعایت کند.
دانشجویان متعهد می‌شوند که در صورت هرگونه علائم سرماخوردگی به مرکز بهداشت دانشگاه مراجعه کنند و از سوی دیگر مسئولان خوابگاه و نگهبانی‌ها در صورت مشاهده علائم در دانشجویان، باید آ‌نها را به مرکز بهداشت هدایت کنند.


 
مرجع : مهر
برچسب ها: کرونا دانشگاه
{ADVERTISE_DOC_LOCATION_12_BLOCK}