به روز شده در ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۲۲:۵۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ ساعت ۱۵:۱۵
کد مطلب : ۲۲۱۱۴۳

کابوس خرابی لوازم خانه برای ایرانی‌ها

کابوس خرابی لوازم خانه برای ایرانی‌ها
گروه اقتصادی: بازار لوازم خانگی چند سالی با رکود مواجه بود، ولی با افزایش قیمت بنزین رکود بیشتری بر این بازار حکمفرما شد، به طوری که گرانی بنزین و اخیرا افزایش بی‌سابقه قیمت دلار سبب شد قدرت خرید مردم کمتر از قبل شود. همزمان افزایش میزان تقاضا برای تعمیرات لوازم خانگی بیشتر شده و به ترس و نگرانی مردم از خرابی آن‌ها دامن زده است.قیمت لوازم خانگی با افزایش زیادی مواجه شده است؛ به طوری که مثلا قیمت جاروشارژی که ۵۰۰ هزار تومان بود یکباره به یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان رسیده است!

 نگرانی مردم از خرابی و معیوب شدن لوازم خانگی
* با افزایش قیمت دلار و دشواری واردات عجیب نیست تصور کنیم خیلی خانواده‌ها اگر یک وسیله بادوام را از دست بدهند. از لپ‌تاپ گرفته تا خودرو و لوازم خانگی را شاید دیگر نتوانند جایگزین کنند.
* در زمان جنگ همین طور بود. یک تلویزیون برای ده سال خراب بود.  هر چند ماه یک‌بار راهی تعمیرگاه می‌شد و برای مدتی کار می‌کرد و دوباره خراب می‌شد. پول و امکان کافی برای خرید کالای جایگزین وجود نداشت.
* جنگ تمام شد و واردات و تولید به حالت عادی برگشت. الان تنها چیزی که کمی دلمان را قرص‌تر می‌کند که زندگی آدم‌های عادی جامعه مثل گذشته لنگ نباشد!
*این برداشت چه قدر واقعی است؟ آیا فاصله قیمت لوازم خانگی تولید داخل با کالای مشابه وارداتی بیشتر می‌شود یا نه؟


 
برچسب ها: لوازم خانگی قیمت
{ADVERTISE_DOC_LOCATION_12_BLOCK}