به روز شده در ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۲۰:۰۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ ساعت ۱۷:۲۶
کد مطلب : ۲۲۴۹۱۲

از سرگیری اعتراضات در شهرهای عراق

از سرگیری اعتراضات در شهرهای عراق
گروه بین الملل: در جریان درگیری میان معترضان با پلیس در دور تازه اعتراضات در عراق، دستکم ۷ تن در بغداد زخمی شدند. این درحالی است که برخی منابع از کشته شدن یک تن و زخمی شدن ده ها تن خبر دادند. این تظاهرات در میدان التحریر ر مرکز بغداد برگزار شد.شرکت کنندگان در این تظاهرات اقدام به بستن میدان التحریر که به  منطقه سبز در مرکز بغداد منتهی می شود کردند.
این تظاهرات در اعتراض به  ضعف خدمات رسانی، عدم محاکمه مفسدان و قطعی برق برگزار شد.شاهدان عینی اعلام کردند که معترضان برخی خودروها را به آتش کشیدند.
پلیس برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک آور استفاده کرد که به زخمی شدن دستکم ۷ معترض منجر شد.کامل الزیادی یکی از معترضان به خبرگزاری آناتولی گفت که نیروهای ضد شورش از گاز اشک آور استفاده کردند تا معترضان را وادار به بازکردن مسیرها در میدان التحریر کنند.وی با اعلام مجروح شدن ۷ تظاهرکننده در اثر استنشاق گاز اشک آور از درگیری میان معترضان با پلیس خبر داد. در جریان این درگیری ها در بغداد یک تن کشته و ده ها تن دیگر زخمی شدند. در شهرک صدر نیز ده‌ها تن از شهروندان عراقی مقابل بخش توزیع برق در خیابان «الفلاح» تظاهراتی به راه انداختند.تظاهرکنندگان اقدام به آتش زدن لاستیک خودروها در مقابل اداره برق کردند.این تظاهرات در اعتراض به قطع برق در برخی بخش‌ها برگزار شد.

 
برچسب ها: عراق اعتراضات