به روز شده در ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۱۸:۲۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ ساعت ۱۴:۵۶
کد مطلب : ۲۲۵۵۷۸

افزایش نگران‌کننده مبتلایان کرونا در آلمان

گروه جامعه: شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در آلمان دو برابر شده است. احتمال می‌رود که با گشایش مدارس، موج دوم ابتلا به این بیماری مرگ‌زا به راه بیافتد. مقامات بهداشت خواهان افزایش امکانات برای مقابله با موج دوم احتمالی هستند.در آلمان تعداد افرادی که روزانه به کووید-۱۹، بیماری ناشی از کرونای جدید (سارس‌کوو-۲) متبلا می‌شدند برای مدتی طولانی بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ نفر بود، اما در روزهای گذشته آمار مبتلایان جدید به‌شدت بالا رفته است.براساس گزارش موسسه روبرت كُخ (RKI) اداره‌های بهداشت ایالتی آلمان ۸۷۰ مورد ابتلا را ثبت کرده‌اند.
افزایش نگران‌کننده مبتلایان کرونا در آلمان
به این ترتیب شمار مبتلایان در این کشور در مجموع به ۲۰۸ هزار و ۶۹۸ نفر رسیده است.از این تعداد، نه هزار و ۱۴۱ نفر جان باخته‌اند و نزدیک به ۱۹۲ هزار نفر بهبود یافته‌اند.
موسسه روبرت کُخ که مهم‌ترین نهاد نظارت بر روند پاندمی کرونا درآلمان است، بامداد پنجشنبه شمار مبتلایان "در ۲۴ ساعت گذشته" را ۹۰۲ نفر اعلام کرده بود که بالاترین آمار در دو ماه گذشته به‌شمار می‌رود.لوتار ویلر، رئیس این مؤسسه  با اشاره به گسترش سریع ویروس کرونا گفته بود: «تحولات تازه مرا نگران سخت کرده‌اند. ما هنوز نمی‌دانیم که آیا با آغاز موج دوم پاندمی روبرو هستیم یا نه. اما چنین چیزی ممکن است».در حال حاضر بحران کرونا در سه ایالت شلسویگ هولشتاین، بادن-وورتمبرگ و مکلنبورگ-فورپومرن شدیدتر از دیگر ایالات‌های آلمان است. موارد جدید ابتلا در این سه ایالت به بازگشت مسافران تابستانی نسبت داده می‌شود.مقامات بهداشت از مردم خواستند، از برگزاری جشن‌ها و مراسم سوگواری بدون رعایت نکات بهداشتی خودداری کنند. بسیاری از ۳۵ مهمان جشن تولد یک کودک در ایالت مکلنبورگ-فورپومرن و شرکت‌کنندگان در یک مراسم تشییع جنازه در بادن-وورتمبرگ به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند.پایان یافتن تعطیلات تابستانی و آغاز سال جدید تحصیلی باعث تشدید نگرانی در ایالت‌های مکلنبورگ-فورپومرن، هامبورگ، برلین، براندنبورگ و اشلسویگ-هولشتاین شده است.پزشکان وابسته به اداره‌‌های بهداشت ایالت‌های گوناگون آلمان هشدار دادند که اگر موج دوم کرونا به‌راه بیافتد، آنها با مشکلات اساسی روبرو خواهند شد.اوته تایشرت، رئیس اتحادیه پزشکان وابسته به وزارت بهداشت  اظهار داشت، کادر درمانی اداره‌های بهداشت ایالتی برای مقابله با موج دوم کرونا به اندازه کافی پرسنل ندارند. تایشرت تاکید کرد، باید هر چه زودتر شرایط مناسب برای مقابله با موج دوم احتمالی کرونا مهیا شود.این کارشناس بهداشت خواهان ایجاد یک بانک اطلاعاتی برای داوطلبانی شد که مایلند برای مواقع اضطراری دوره‌های آموزشی ببیند.


 
برچسب ها: کرونا آلمان