کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

پاپ سابق به‌شدت بیمار است

13 مرداد 1399 ساعت 19:38

گروه بین الملل: بندیکت شانزدهم پاپ و رهبر سابق واتیکان پس از ملاقات با برادر بیمارش در آلمان، به‌شدت بیمار و نحیف شده است. وی که ۹۳ سال سن دارد، از یک عفونت باکتریایی رنج می‌برد که باعث جوش‌های صورت و درد شدید می‌شود.به گفته پیتر سیوالد زندگینامه نویس پاپ سابق، قدرت تفکر و حافظه بندیکت شانزدهم سریع است، اما صدای وی به سختی شنیده می‌شود.


پاپ سابق با وجود بیماری‌اش، با امیدواری ابراز داشته است که درصورت بازیابی توانش، می‌تواند بار دیگر قلم به دست بگیرد.بندیکت دو ماه پیش با گئورگ راتزینگر برادرش در آلمان دیدار کرد و این سفر، اولین سفر وی به خارج از ایتالیا از زمان استعفایش در سال ۲۰۱۳ بود. برادر پاپ سابق دو هفته بعد از این ملاقات در سن ۹۶ سالگی درگذشت.
پاپ سابق که نام اصلی‌اش ژوزف راتزینگر است، اکنون در یک صومعه قدیمی کوچک در واتیکان زندگی می‌کند.وی از وقتی که به عنوان اولین پاپ در ۶۰۰ سال گذشته از منصب خود کناره‌گیری کرد، از اذهان عمومی دور مانده است.بندیکت شانزدهم دویست و شصت و پنجمین پاپ کلیسای کاتولیک روز نوزدهم آوریل سال ۲۰۰۵ پس از فوت 'ژان پل دوم' پاپ سابق، به عنوان رهبر مذهبی جدید کاتولیک ها برگزیده شد و پس از گذشت هفت سال و ده ماه و نه روز، تصمیم به کناره‌گیری از مقام خود گرفت.
پاپ در مورد دلیل استعفایش با اشاره به ناتوانی جسمی خود برای ادامه رهبری کاتولیک‌ها اظهار داشت: من به صلاح کلیسا استعفا می‌دهم زیرا برای رهبری کاتولیک‌ها و بیان انجیل نیاز به توان جسمی و روحی است.استعفای پاپ، تصمیمی تاریخی بود که در ۶۰۰ سال گذشته بی سابقه محسوب می شود. البته در طول تاریخ پاپ‌های متعددی مجبور به استعفا شدند مانند 'سان کلمنته' چهارمین پاپ کاتولیک‌ها که در قرن نخست پس از میلاد مسیح به دستور امپراطوری وقت دستگیر و تبعید شد و یا پاپ 'پونتزیانو' که در نیمه دوم قرن سوم و کمی قبل از تبعید از مقام خود استعفا کرد. پاپ‌های دیگری نیز تصمیم به استعفا گرفته بودند.

 


کد مطلب: 225902

آدرس مطلب :
http://www.baharnews.ir/news/225902/پاپ-سابق-به-شدت-بیمار

بهار نیوز
  http://www.baharnews.ir