به روز شده در ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۲:۰۷
 
۴
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ ساعت ۱۱:۵۰
کد مطلب : ۲۲۶۲۷۵

ترامپ: اگر انتخابات نبود ایران ۲۴ ساعته وارد مذاکره می‌شد

گروه سیاسی: رئیس‌جمهور ایالات متحده، می‌گوید اگر در این کشور انتخابات پیش رو نبود، ایران، چین و کره شمالی در همان روز اول و طی ۲۴ ساعت برای رسیدن به توافقی با واشینگتن وارد مذاکره می‌شدند.
ترامپ: اگر انتخابات نبود ایران ۲۴ ساعته وارد مذاکره می‌شد
دونالد ترامپ از دیدارهای خود با رهبر کره شمالی دفاع کرد و گفت: اگر هیلاری کلینتون، رقیب انتخاباتی وی در سال ۲۰۱۶، رئیس‌جمهور می‌شد الان آمریکا درگیر جنگ با کره شمالی بود.
وی اظهار داشت: «این جنگ احتمالا طولانی می‌شد، یا پایان یافته بود و شاید هم نه، اما درگیر جنگ با کره شمالی بودیم.» ترامپ تاکنون سه دور مذاکره با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، داشته است، اما از این دیدارها نتیجه‌ای حاصل نشده است. پیونگ‌یانگ می‌گوید مادامی که آمریکا به خواسته‌های این کشور توجه نکند و تحریم‌ها را برندارد، پای میز مذاکره برنمی‌گردد.با این حال ترامپ تاکید دارد که اگر فایده‌ای داشته باشد، باز هم آماده دیدار با رهبر کره شمالی است. وی افزود که پیونگ‌یانگ منتظر نتیجه انتخابات آمریکا است.
قرار است انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز ۱۳ آبان سال جاری برگزار شود. رقیب انتخاباتی دونالد ترامپ نیزجو بایدن از حزب دموکرات است.
ترامپ قبلا به ایران توصیه کرده بود که منتظر این انتخابات نباشند و اگر این مدت با واشینگتن وارد مذاکره شوند به توافق بهتری دست خواهند یافت، خواسته‌ای که ایران تاکنون آن را رد کرده است.اما از سویی شیوع گسترده ویروس کرونا و افت رشد اقتصادی، بیکاری‌های گسترده و تنش با کشورهای دیگر، خصوصا جنگ تجاری با چین، ترامپ را در وضعیت دشواری قرار داده است.
مایک پومپئو بار دیگر بر لزوم تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تاکید کرد.
 ترامپ از عملکرد دولتش در مقابله با کرونا دفاع کرد و گفت اگر این بیماری نبود، اتفاق دیگری که می‌افتاد بالا رفتن شاخص‌های سهام در کشور بود، همان‌طور که تا پیش از آن هم در دوران ریاست جمهوری وی چندین رکورد ثبت شد.اقتصاد آمریکا در سه ماهه دوم سال جاری میلادی نزدیک ۳۳ درصد کوچک‌تر شده است و انتظار می‌رود در کل سال جاری میلادی به خاطر شیوع کرونا با رشد منفی ۶.۱ درصدی و حتی بدتر از آن مواجه شود.