به روز شده در ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۸:۱۸
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ ساعت ۱۵:۱۵
کد مطلب : ۲۲۷۰۱۶
در واکنش به طرح گشایش اقتصادی روحانی

توکلی: آیا نام ساقط کردن کشور، گشایش است؟

توکلی: آیا نام ساقط کردن کشور، گشایش است؟
گروه سیاسی: احمد توکلی در یک رشته توییت با انتقاد از طرح گشایش اقتصادی روحانی نوشت: اگر ساقط کردن کشور در چند سال دیگر برای جبران ندانم کاری، راحت طلبی و فساد نامش گشایش است، پس فلاکت چیست؟
 
این عضو تشخیص مصلحت نظام در واکنش به سخنان روحانی به حساب کاربری‌اش در توییتر نوشت: «دولت و شرکت‌های دولتی تنها از فروش اوراق به مردم حداقل ۱۲۰۰ هزار میلیارد تومان بدهی دارند که سود آن تا پایان سال ۱۳۹۸ تقریبا ۲۴۰ هزار میلیارد تومان می شود. دولت این سود را از کجا می دهد؟ عمدتاً با چاپ اوراق جدید!
وی اضافه کرد: «دولت امسال اگر قرض جدیدی نگیرد باید برای اصل و فرع اوراق گذشته به مردم ۱۴۴۰ هزار میلیارد تومان پرداخت کند. این ربح مرکب است و حرام و غیر قانونی است. کدام بدهکاری از ربح مرکب رهیده است؟ این آینده فروشی است. انتقال مشکلات از امروز به فردا.»
توکلی گفت: «آقای روحانی ظاهراً می‌خواهد با پیش فروشی نفت سال‌های آینده به مردم، آنان از دولت غیر از طلب ریالی، دلار نیز طلبکار باشند. تا حالا امروزمان را با نفت سر می کردیم، بعد از این فردا را هم به نفت گره می زنیم.»
وی ادامه داد: «آقای روحانی قیمت دلار را ظرف ۷ سال ۶ برابر کرده‌اید. اگر دولت های بعدی مانند شما باشند، بدهی خود را چگونه بپردازند؟ این ساقط کردن کشور به دره فلاکت است. اگر کاری نکنیم با این دست فرمان، سقوط در پیش است. اگر ساقط کردن کشور در چند سال دیگر برای جبران ندانم کاری، راحت طلبی و فساد نامش گشایش است، پس فلاکت چیست؟ خوش بین که باشیم می گوییم نه می دانند، نه می توانند و نه می خواهند. چون دانایان توانای خوش نیت هستند، اینها همه چاره دارد اگر گوش شنوایی باشد.» 

شهرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ ۱۵:۳۸
دولت نفت مردم را به مردم میخواهد بفروشد.
ایا نفت ملی نشده و مربوط به مردم نیست؟
چطور میشه نفت مردم به مردم فروخت؟
مصدق باید زنده کنیم و که شاید دوباره نفت و ملی کنه برای ملت (369011)
روح ا...
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ ۱۷:۴۳
جناب توکلی
زمانی که دولت احمدی نژاد 700 میلیارد دلار درآمد نفتی داشت (برابر با کل درآمد نفتی ایران از زمان کشف نفت تا آخر دولت خاتمی) باید بر هزینه کرد آن نظارت میکردید تا به باد نرود و در روز تنگدستی چون چنین روزی کشور به باد نرود.
خیلی دیر شده برادر (369018)
ناامیدشده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ ۱۸:۴۸
این استاد شفاف سازی و دیدبان...
کی بازنشست میشوند؟؟!!
شکی نیست که دولت ..تدبیر و ناامیدی تیشه به ریشه اصلاحات زد و...بخصوص بعد از فوت مرحوم هاشمی و... (369029)
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ ۲۱:۴۹
لطفاً رفراندم برگزار کنید که آیا مردم جمهوری اسلامی را می خواهند یا خیر؟
مردم از این نظام به ستوه آمد اند، همانطور که حضرت امام گفتند پدران ما اشتباه کردند که نظام شاهنشاهی را پذیرفته بودند الان ما این حق را داریم که بگویم پدران ما اشتباه کردند که نظام جمهوری اسلامی را پذیرفتند. پس راه نجات کشور از فروپاشی و تجزیه ، همه پرسی است. تا دیر نشده است، عقلای قوم تدبیری کنند چون این روند منجر به فروپاشی است (369030)
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ ۲۳:۰۶
درودبرتوکلی (369031)
مصطفی دیناروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ ۲۳:۳۸
سلام.
شما رابه خدای بزرگ قسم میدهم. صرفنظر از اینکه کار دولت در این خصوص خوب و یا بد است. این مملکت را حداقل به مدت یک ای دو سال هم به این آقای توکلی تحویل بدهند.اگر ایشان بهتر می داند و بهتر می تواند مملکت فعلی را از سقوط به پرتگاه نجات بدهد، بخدای توانا، کناه است و خیانت است به ایران و اسلام و فردای قیامت همه شما را بازخواست خواهند نمود،که چرا به کسی که می توانست نجات بخش کشور باشد، امکان فعالیت ندادید.و گرنه، ایشان فقط شعار می دهد که فبهاء. ایشان چرا برنامه اش را اگر عملی و قابلیت اجرا دارد. (369033)
مهر
United States
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ ۰۸:۲۶
آیا رد و دشمنی با دولت بخاطر منافع جناحی حزبی ساقط کردن ....نیست (369039)