به روز شده در ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۹:۴۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ ساعت ۱۵:۲۲
کد مطلب : ۲۲۷۱۹۲
محمود واعظی:

چهار محموله بسیار پر و پیمان برای لبنان فرستادیم!

علت عدم دعوت از حناچی برای حضور در هیات دولت!
چهار محموله بسیار پر و پیمان برای لبنان فرستادیم!
گروه سیاسی: رئیس دفتر رئیس جمهور، در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در خصوص سِمَت محبوب‌فر در ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: در جریان نیستم.
 «محمود واعظی»، در پاسخ به پرسشی در مورد سفر مقامات دولتی ایران به لبنان و علت لغو سفر جهانگیری به این کشور تصریح کرد: در لبنان شرایط خاصی حاکم است، همان روزی که قرار بود آقای جهانگیری به لبنان تشریف ببرند، اگر وزارت امور خارجه ما و سفارتخانه جمهوری اسلامی این هوشیاری را نداشت و می‌گفت بیایند و در لبنان نخست وزیری که همراه ایشان بود استعفا داد، در این صورت خوب نبود. لذا ما آن کاری که باید برای کمک به مردم لبنان کنیم، همه کارها را انجام می دهیم، تا الان چهار محموله بسیار پر و پیمان برای مردم لبنان فرستادیم مردم هم در شرایط، بسیار سختی هستند ولی به هر حال وزیر بهداشت ما و رئیس هلال احمر با مسئولین لبنانی در ارتباط هستند.
واعظی درباره علت عدم حضور شهردار تهران در جلسات هیئت دولت اظهار کرد: اینکه زمانی فردی برای چند جلسه دعوت می‌شود، دلیلی نمی شود که برای همه‌ جلسات از او دعوت شود. واعظی درباره طرح گشایش اقتصادی و فروش داخلی نفت گفت: این ایده ابتدا در وزارت نفت مطرح شد، پس از آن کمیته ای با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه، وزیر نفت و وزیر اقتصاد و امور دارایی تشکیل شد تا ابعاد این طرح را بررسی کنند و بعد در ستاد اقتصادی دولت به بحث گذاشته شد. این طرح را در دو جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران سه قوا مفصل بحث کردیم و کلیات طرح تصویب شد و آن را خدمت رهبر معظم انقلاب تقدیم میکنیم و پس از آن که ایشان تایید و نظرات اصلاحی را ابلاغ کنند، آن را علنی می‌کنیم. چیزهایی که همه جا گفته می‌شود براساس شنیده هایی هست که دوستان می‌گویند.
رییس دفتر رئیس جمهور، نفت را کالا و ابزاری برای تقویت اقتصادی کشور دانست و با بیان اینکه سیاست فشار حداکثری مقداری محدودیت ایجاد شده است، گفت: در بودجه هم روزانه ۱.۵ میلیون بشکه نفت برآورد شده است، الان هدف‌گذاری کرده ایم تا روش‌های جدیدی در این زمینه اتخاذ کنیم که در جلسه شورای هماهنگی درباره کلیات طرح به توافق رسیدیم که بعد از تایید و تصویب کلیات، آیین نامه آن تدوین می‌شود. رئیس جمهور دستور داده کمیته سازمان برنامه و بودجه و وزیران نفت و اقتصاد به همراه دبیر شورای عالی هماهنگی تا پایان این هفته آیین نامه را آماده کنند تا به محض دریافت تاییدیه یک گام پیش باشیم و آن را عملیاتی کنیم. واعظی اظهار کرد: بر اساس اهداف این طرح این امکان برای مردم ایجاد می‌شود که بتوانند از یک بشکه تا صدهزار بشکه نفت بخرند. با سازو کاری که برای این طرح آماده می‌شود به مردم اطمینان داده می شود سود آنها در این طرح از سود سالانه بانکی کمتر نشود و تضمین داده شود اگر کسی تعدادی بشکه نفت خریداری کرد، سال آینده در زمان فروش اگر قیمت نفت بین المللی که اکنون ۳۸ دلار است به ۵۰ تا ۶۰ دلار رسید، بتواند نفت را به قیمت روز بفروشد.
برچسب ها: محمود واعظی