به روز شده در ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۹:۰۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ ساعت ۱۵:۵۶
کد مطلب : ۲۲۷۱۹۷
آقایان بگویند ارزهای ۴۲۰۰ تومانی کجا خرج شد؟

یک نماینده: خون روحانی از مردم رنگین‌تر است؟

گروه سیاسی: اصغر عنابستانی نماینده سبزوار که در جلسه امروز در مخالفت با وزیر شدن مدرس خیابانی صحبت می کرد، اسحاق جهانگیری را هدف نقدهای تند و تیز قرار داد و گفت:  «آقای جهانگیری به جای اینکه اینقدر به فکر جا انداختن آدم‌هایتان باشید یک کمی هم به فکر مردم باشید.»
عباس گودرزی نماینده بروجرد هم در جریان جلسه رای اعتماد امروز به عنوان مخالف صحبت کرد. او گفت:  اتفاقا مشکل ما همین حوزه بازرگانی است. مگر نه این است که رسماً اعلام کردند افزایش قیمت و تورم کالاهای اساسی بیش از کالاهای غیرضرور است. ارز ۴۲۰۰ تومانی به آن تخصیص یافت. آقای خیابانی! بگو ارزهای ۴۲۰۰ تومانی کجا خرج شد؟ گودرزی خطاب به رئیس مجلس گفت: آقای قالیباف! این رویه اخذ رأی اعتماد را در مجلس یازدهم عوض کن. یعنی چه هر کس بخواهد رأی اعتماد بگیرد اعوان و انصار و لشکری پشت سرش راه می‌افتد، کارچاق‌کن‌ها در همین راهروهای مجلس متولد می‌شوند. تو چه کاره مملکتی که به من و دیگری زنگ می‌زنی و می‌گویی که بیا ببرمت پیش وزیر. نماینده بروجرد خطاب به همکارانش گفت: از شما بعید است. این در شان مجلس یازدهم نیست که می‌گویید خب دیگر چه کار کنیم، برو دنبال کارت. کسی که می‌گوید دیگر چه کار بکنیم، هر کسی که می‌خواهد باشد، چرا به مجلس آمده است؟

نماینده محلات: خون روحانی رنگین‌تر است؟!
یک عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: گفته می‌شود ستاد ملی کرونا به رئیس‌جمهور توصیه کرده در مجلس حضور نداشته باشد، حال باید بگوییم که شمایی که به یک میلیون دانش‌آموز می‌گویید در آزمون کنکور شرکت کنند، آیا خون شما از آنها رنگین‌تر است؟
علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه، ۲۲ مرداده) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت، در تذکر شفاهی با اشاره به تبصره ۱ ماده ۲۰۴ و همچنین بند ۱ ماده ۲۲ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: در این ماده به حفظ شأن مجلس تاکید شده و ما باید براساس این آیین نامه عمل کنیم. ماده مذکور به صراحت اعلام کرده که رئیس جمهور هنگام معرفی وزیر پیشنهادی باید در مجلس حضور داشته باشد و به مدت یک ساعت درخصوص کلیات برنامه های وی صحبت کند.
نماینده محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نامه اختیاری برای رئیس‌جمهور درخصوص حضور در مجلس برای دفاع از وزیر پیشنهادی وجود ندارد، بلکه ایشان مکلفند در مجلس حاضر شوند. وی افزود: گفته می شود ستاد ملی کرونا به ایشان توصیه کرده در مجلس حضور نداشته باشند، حال باید بگوییم که شمایی که به یک میلیون دانش آموز می گویید در آزمون کنکور شرکت کنند، آیا خون شما از آنها رنگین تر است. این تبعیض آشکار بوده و مغایر بند ۹ اصل ۳ قانون اساسی است که تبعیض آشکار را ممنوع کرده است. سلیمی با اشاره به این‌که بیش از ۲۷۰ نماینده مجلس به صورت روزانه برای انجام امور مردم به مدت ۱۰ الی ۱۲ ساعت در کنار هم می نشینند،عنوان کرد:حال ستاد ملی کرونا اگر قرار است تصمیمی بگیرد باید برای تک تک ملت ایران تصمیم گیری کند، از این جهت اقدام رئیس جمهور برای عدم حضور در مجلس توهین به مجلس است. از طرف دیگر امروز آخرین روز قانونی سرپرستی وزارتخانه صمت در غیاب وزیر است، آیا انتخاب این زمان نوعی توهین به مجلس نیست؟ چرا که مجلس را در مقابل کار انجام شده قرار دادند. از این رو از هیات رئیسه محترم مجلس درخواست می کنم توصیه های لازم را در این رابطه به رئیس جمهور بدهند.
برچسب ها: اسحاق جهانگیری