به روز شده در ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۵:۵۸
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ ساعت ۱۷:۲۸
کد مطلب : ۲۳۰۵۶۵
حضور دانش‌آموزان در مدارس الزامی نیست

وزیر آموزش و پرورش 48 ساعته تصمیمش را تغییر داد!

وزیر آموزش و پرورش 48 ساعته تصمیمش را تغییر داد!
گروه جامعه: وزیر آموزش و پرورش گفت: با توجه به بررسی‌های انجام شده تصمیم بر این شد که حضور دانش‌آموزان در مدارس الزامی نباشد!
به گزارش  صدا و سیما، محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش گفت: ما موظفیم خدمات آموزشی را به همه دانش‌آموزان ارائه کنیم و تدابیر لازم اندیشیده شده است و امکان آموزش حضوری، آموزش تلویزیونی و آموزش از طریق سامانه شاد را فراهم کرده‌ایم.وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: از نظر ما اولویت با آموزش حضوری است و ما توصیه آموزش حضوری داریم چون در مدرسه تقویت آموزش ذهنی و روانی دانش‌آموزان را داریم و آموزش شکل بهتری می‌گیرد.وی تاکید کرد: دانش‌آموزان باید یکی از ۲ روش حضوری یا مجازی را انتخاب و به مدرسه اعلام کنند.وزیر آموزش و پرورش گفت: در شیوه‌نامه وزارت بهداشت نیز آمده است دانش‌آموزانی که در مدارس حضور می‌یابند، ساعات کوتاهی در مدرسه خواهند بود و بنابراین باید بخشی از آموزش‌های آنها نیز به صورت غیرحضوری انجام شود.وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: گزارشی از ابتلای دانش‌آموزان به ویروس کرونا (کووید-۱۹) در چند روز گذشته در مدارس نداشته‌ایم ولی ما به نگرانی خانواده‌ها احترام می‌گذاریم و آنها مختار هستند که آموزش حضوری یا غیرحضوری را انتخاب کنند. حاجی‌میرزایی یادآور شد: آمارهای تدریجی ما نشان می‌دهد تا در چند روز گذشته بیش از ۵۰ درصد دانش‌آموزان آموزش حضوری را انتخاب کردند و بقیه دانش‌آموزان آموزش مجازی و تلویزیونی را ترجیح دادند.

کلام حق
Russian Federation
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ ۱۸:۱۱
سلام چرا پس از اعلام استیضاح وهمت نمایندگان محترم جلس تصیم ایشون تعییر یافت .آیا این بی تدبیری یک وزری کار امد نبود که کودک بیگناه مردم رو به کام مرگ فرستاد.چه کسانی مبتلا شدن الله واعلم (369221)
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ ۱۸:۵۸
وقتی مدارس برای تهیه قند وچایی معلمان مشکل داره چطور میتوانه مواد ضد عفونی کننده برای مدارس که حداقل بتوانه سرویس بهداشتی را ضد عفونی کنه حتی در پایتخت کشور بماند استانهای محروم بقول ان نماینده اب خالی هم برای شستن دست ندارند. (369222)
ولی الله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ ۰۸:۴۶
اقای وزیر شما سه روز هست که مدرسه ها را آماده پذیرایی از دانش آموزان کردین اجازه بدید 14 روز از بازگشایی بگذره بعد آمار را بدید که چه تعداد به کرونا مبتلا شده اند بع از سه روز که مشخص نمیشه . (369227)
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ ۱۰:۴۱
ایشون حواسش هست و برنامه از همون اول این بود که تا چند روز بعد از شروع مدارس هم همچنان بحث الزام به حضور فیزیکی مطرح باشه بخاطر حمایت از مدارس غیر انتفاعی و همچنین جذب کمک های نقدی حداکثری در مدارس دولتی. (369228)
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ ۲۳:۲۲
از بچه های که علایم کرونا دارند هیچ جا تست نمیگیره با این وضع نتیجه حضوری بچه ها اگر نیم در صد هم کرونای باشند فاجعه است (369233)