به روز شده در ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۲:۵۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ ساعت ۱۱:۰۴
کد مطلب : ۲۳۱۷۶۲
حسن روشن: آبدارچی باشگاه باید «علی کریمی» را از باشگاه استقلال پرت کند بیرون!

تیمی که به یک بازیکن بند باشد که تیم نیست

گروه ورزشی: پیشکسوت استقلال گفت: لحنی که علی کریمی در قبال معاون باشگاه بکار برده هیچ پاسخی جز جریمه و محرومیت ندارد که این را باید از مدیریت باشگاه توقع داشت.
تیمی که به یک بازیکن بند باشد که تیم نیست
پیش از پایان مسابقات جام حذفی این شایعه مطرح شده بود که یکی دو تن از بازیکنان استقلال قصد جدایی در پایان فصل دارند و دیگر با این مجموعه همکاری نخواهند کرد. محمد دانشگر و علی کریمی داعیه جدایی سرداده بودند که پس از چند روز بی خبری باشگاه از محل اقامت آنها و عدم موفقیت در تماس با آنها محمد دانشگر به باشگاه رفت و قراردادش را تمدید کرد ولی باز هم از علی کریمی خبری نبود تا اینکه مدیربرنامه اش عدد تمدید قراردادش را به اطلاع باشگاه رساند و این موضوع باعث شد مددی معاونت ورزشی باشگاه به این رقم درخواستی واکنش نشان بدهد. همین بحث در نهایت منجر به مشاجره رسانه ای این دو نفر شد.
"حسن روشن" کاپیتان اسبق و شماره ۱۰ تیم تاج و استقلال در دهه ۵۰ و ۶۰ در این باره که علی کریمی در واکنش به یکی از معاونان باشگاه استقلال ادبیات غیرمعمولی را بکار برده حرف زد.

* خبر دارید علی کریمی در واکنش به حرف‌های معاون ورزشی باشگاه استقلال که گفته رقم قرارداد درخواستی کریمی نادر است چه گفته؟
- اصلا نمی‌دانم علی کریمی کجا بازی می‌کند.

* شماره ۶ استقلال است که گفته "مرا قطری‌ها می‌خواهند و مددی را نمی‌شناسم و او عشق مصاحبه است که درباره من حرف زده و من فقط با مدیرعامل حرف می‌زنم"؟
- عجب! من اگر آبدارچی باشگاه استقلال بودم می‌گفتم از دم در باشگاه پرتش کنند بیرون. ماندن در استقلال لیاقت می‌خواهد. من که مددی را نمی‌شناسم، ولی اگر واقعا قطری‌ها ۳۰ میلیارد به این بازیکن می‌دهند بهتر است برود و یک درصدی هم به استقلال برسد. من و علی پروین را هم قطری‌ها می‌خواستند، ولی ماندن در این دو تیم (استقلال و پرسپولیس) ارزش معنوی دارد که از ارزش مادی اش بیشتر است. تا وقتی به استقلال نیامده بود هم اینقدر طرفدار و کیا و بیا داشت که الان خودش را برای استقلال می‌گیرد؟ هر چه دارد از این تیم است. برود! تیمی که به یک بازیکن بند باشد که تیم نیست. آن هم استقلال که برای پوشیدن پیراهنش صف کشیده اند.

* جالب است که کریمی باید امروز در دوحه کنار تیم باشد و طبق قراردادش در فصل ۹۹-۹۸ فوتبالی تا آخرین بازی لیگ قهرمانان برای تیم بازی کند، ولی گفته من نمی‌روم؟
- محرومش کنند. پولش را هم دپو کنند و تازه از پرداختی‌هایی که دریافت کرده هم جریمه اش کنند تا حساب کار دست بقیه بیاید. مدیریت یعنی این. مدیری که روبروی این قبیل بازیکنان سکوت کند مدیر نیست.  زمانی که تیمسار خسروانی مدیر باشگاه استقلال بود ما آرزو می‌کردیم یکبار او را از نزدیک ببینیم تا اینکه بالاخره یک بار که به پرسپولیس باختیم گفتند تیمسار می‌خواهد با تیم حرف بزند. از لحظه‌ای که رسید به همه بدوبیراه گفت تا وقتی رفت و ما جرأت نکردیم سرمان را بالا بیاوریم. مدیری که به حرف بازیکن باشد مرا یاد یک روایتی می‌اندازد. می‌گویند به یکی گفتند "رمز پیروزی ات چیست" که گفت: "پیروزی رمز ندارد. نردبان نیست که از پله هایش بالا بروید. هر کسی بخواهد همه دور و بری هایش را از خودش راضی نگه دارد شکست می‌خورد". اینجا فوتبال است و مدیریتش باید طوری باشد که با متخلف برخورد شود تا کسی توقع دریافتی آنچنانی نداشته باشد.

* گفته شده فقط برای خط دفاعی استقلال ۵۰ میلیارد تومان هزینه شده است؟
- وقتی باشگاه آکادمی درست و حسابی ندارد همین می‌شود. باشگاهی که نتواند نیاز‌های خودش را برآورده کند سازنده نیست و تیم‌های مصرف کننده همیشه به این روز دچارمی شوند. باز هم می‌گویم حتی آبدارچی بودن یا مدیرعامل بودن در این باشگاه لیاقت می‌خواهد و کار هر کسی نیست.
برچسب ها: حسن روشن