به روز شده در ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۸:۴۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ ساعت ۰۹:۰۷
کد مطلب : ۲۳۲۱۵۲

تهدید شیخ دیاباته به فسخ با استقلال

تهدید شیخ دیاباته به فسخ با استقلال
گروه ورزشی: شیخ دیاباته با ارسال نامه ای به باشگاه استقلال و رونوشت آن به فیفا خواستار دریافت مطالباتش شده و البته به نوعی تهدید به فسخ قراردادش کرده است. در سندی که تسنیم منتشر کرده دیاباته به استقلال فرصت ۱۵ روزه داده تا مطالباتش را پرداخت کند. بنابرقوانین صریح فیفا ،در صورتی که یک باشگاه به صورت غیرقانونی از پرداخت حداقل دو ماه حقوق یک بازیکن در موعد مقرر خودداری کند، بازیکن برای فسخ قراردادش صاحب حق محسوب می‌شود مشروط بر اینکه بازیکن طی یک اعلامیه مکتوب به باشگاه بدهکار ۱۵ روز زمان داده باشد تا به صورت کامل به تعهدات مالی‌اش عمل کند.
 متن این نامه به شرح زیر است:
موضوع: اخطاریه رسمی پیرو تأخیر در پرداخت مطالبات اینجانب و ارسال کپی نامه برای فیفا
بدین‌وسیله من به خود اجازه می‌دهم با شما تماس گرفته تا اخطاریه‌ای رسمی پیرو تأخیر صورت گرفته در پرداخت مطالباتم را تشریح کنم. ما وارد قراردادی استخدامی با مدتی از پیش مشخص شدیم که مدت آن از ابتدای ماه جولای سال ۲۰۱۹ تا لغایت ۳۰ ژوئن سال ۲۰۲۱ است. تا به امروز، مبالغ بدهی شما به اینجانب به شرح زیر است:
۱- حقوق بیش از دو ماه به مبلغ ۸۵ هزار دلار آمریکا
۲- پیش پرداخت مربوط به عقد قرارداد به مبلغ ۱۰۵ هزار دلار آمریکا که باید تا پیش از دهم جولای پرداخت می‌شد.
۳- پاداش انجام ۲۳ بازی مجموعاً به مبلغ ۲۳ هزار دلار آمریکا
۴- پاداش به ثمر رساندن ۱۵ گل به مبلغ ۱۵۰ هزار دلار
۵- پاداش دو پاس گل و سه پنالتی به مبلغ ۲۵ هزار دلار
۶- پاداش صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به مبلغ ۵۰ هزار دلار(این مسابقات هنوز در حال برگزاری است).مجموع ارقام فوق ۴۳۸ هزار دلار می‌شود که در حال حاضر پرداخت نشده است. طبق بند ۳.۱۰ قرارداد، عدم پرداخت مطالبات جرایمی اضافه را به شرح زیر در بر خواهد داشت:
سود پول پرداخت نشده با نرخ پنج درصد در سال که معادل با ۱۰ هزار دلار آمریکا به صورت خالص در هر ماه می‌شود.در بند یک آیین‌نامه فیفا در مورد وضعیت و انتقال بازیکنان این‌گونه ذکر شده است:
فسخ یک قرارداد صرفاً به دلیل عدم وصول حقوق معوقه در صورتی که یک باشگاه به صورت غیرقانونی از پرداخت حداقل دو ماه حقوق یک بازیکن در موعد مقرر خودداری کند، بازیکن برای فسخ قراردادش ذی‌حق محسوب می‌شود مشروط بر اینکه بازیکن طی یک اعلامیه مکتوب به باشگاه بدهکار ۱۵ روز زمان داده باشد تا به صورت کامل به تعهدات مالی‌اش عمل کند.ممکن است مقررات جایگزین در قراردادهای موجود در زمانی که این بند به حالت اجرا در می‌آید، لحاظ شوند.از این رو اینجانب از شما تقاضا می‌کنم که مطابق بند فوق نسبت به پرداخت وجه مذکور ظرف مدت ۱۵ روز از زمان دریافت این نامه اقدام کنید. لطفاً مراتب احترام اینجانب را پذیرا باشید.
شیخ تیدیانه دیاباته».
 
برچسب ها: شیخ دیاباته