به روز شده در ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۸:۲۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ ساعت ۱۵:۵۵
کد مطلب : ۲۳۳۰۸۸
وزیر بهداشت: نمی‌دانم برای کدام کار مهم‌تر گذاشته‌اند؟

فقط مبلغ کمی از یک میلیارد دلار تخصیصی گرفتیم!

فقط مبلغ کمی از یک میلیارد دلار تخصیصی گرفتیم!
گروه جامعه: سعید نمکی، وزیر بهداشت در بخشی از دل‌نوشته‌ای خطاب به سردار سلیمانی نوشته است: حدود ۸ ماه خودم و یارانم یک روز آرام نداریم. هرچه می‌گوییم همه‌گیری را نمی‌شود با التماس و تمنا و بدون کمک‌های ویژه مهار کرد کسی باور نمی‌کند. من امروز از سربازانم در جبهه سلامت شرمسارم. مطالبات‌شان معوق مانده، انبارهایم از سلاح خالی می‌شود. پاییز سنگینی فرا می‌رسد. موج حمله جدیدی شکل گرفته، یک میلیارد دلاری که رهبری از صندوق توسعه موافقت کردند ماه‌هاست به جز سهم کوچکی نگرفته‌ام. نمی‌دانم برای کدام کار مهم‌تر گذاشته‌اند؟ شب‌های زیادی‌ست با دل نگرانی نخوابیده‌ام و برای آنکه مردم مشوش نشوند روزه سکوت گرفته‌ام اما تاب‌آوری تا کجا؟!

ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در مجلس روز یکشنبه گذشته طی تذکری شفاهی با بیان این که پیش بینی ها حکایت از این دارد که کرونا در فصل پاییز سخت‌تر و گسترده‌تر خواهد بود، گفت: دولت مبلغ بسیار زیادی که از صندوق توسعه ملی برداشت کرده بود فقط 30 درصد را به وزارت بهداشت داده است، بنابراین باید دیوان محاسبات ورود پیدا کند و بگوید این پولی که از صندوق توسعه ملی برداشته شده چرا برای درمان کرونا اختصاص داده نشد.
گفتنی است پیش از این و طی ماه های گذشته حرف و حدیث ها پیرامون اختلاف بین وزیر بهداشت با مجموعه دولت و شخص محمود واعظی باعث شده بود تا برخی رسانه ها از استعفای او خبر بدهند. به نظر می رسد با متن کنایه آمیزی که سعید نمکی منتشر کرده است باردیگر شایعه اختلاف او با حسن روحانی بر زبان ها جاری می شود یا خیر؟!