'; $conf['doc']['blocks'][29] = '{TOP_DOCS_VISIT_MAIN_BLOCK}'; ?> کالاهایی که در شهریو افزایش قیمت داشته اند - بهار نیوز
 
به روز شده در ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۲:۳۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ ساعت ۱۰:۰۱
کد مطلب : ۲۳۳۷۹۸

کالاهایی که در شهریو افزایش قیمت داشته اند

کالاهایی که در شهریو افزایش قیمت داشته اند
گروه اقتصادی: رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از نرخ تورم ۳۷.۴ درصدی استان تهران در شهریورماه سال ۱۳۹۹ خبر داد و گفت: این نرخ تورم یعنی خانوارهای استان تهران به طور میانگین ۳۷.۴ درصد بیشتر از شهریور ١٣٩۸ برای خرید یک مجموعه کالاها و خدمات یکسان هزینه کرده اند.به گزارش ایسنا، مسعود شفیعی در تشریح نرخ تورم و تغییرات قیمت در گروه عمده کالا در استان تهران و شهریورماه سال ۱۳۹۹ گفت: بر اساس آخرین نتایج آمار و اطلاعات، نرخ تورم نقطه‌ای استان تهران در شهریور ماه ۱۳۹۹ به ۳۷.۴ درصد رسیده است. منظور از نرخ تورم نقطه‌ای، درصد تغییر عدد شاخص قیمت، نسبت به ماه مشابه سال قبل است.  یعنی خانوارهای استان تهران به طور میانگین ۳۷.۴ درصد بیشتر از شهریور ١٣٩۸ برای خرید یک مجموعه کالاها و خدمات یکسان هزینه کرده اند.وی با اشاره به اینکه نرخ تورم نقطه ای کل کشور در شهریور ماه ۱۳۹۹ عدد ۳۴.۴ اعلام شده است، افزود: نرخ تورم نقطه‌ای استان تهران در شهریور ماه ۱۳۹۹ در مقایسه با ماه قبل ۲.۹ واحد درصد افزایش یافته است؛ نرخ تورم نقطه‌ای گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی ها و دخانیات با افزایش ۵.۳  واحد درصدی به ۲۹.۵ درصد و گروه «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» با افزایش ۲.۱ واحد درصدی به ۳۹.۸ درصد رسیده است.
وی با بیان اینکه نرخ تورم نقطه‌ای برای خانوارهای شهری استان تهران  ۳۷.۵ درصد است، افزود: این رقم نسبت به ماه قبل ۲.۹ واحد درصد افزایش داشته است. همچنین این نرخ برای خانوارهای روستایی ۳۴.۸ درصد بوده که نسبت به ماه قبل ۳.۳  واحد درصد افزایش داشته است. نرخ تورم ماهانه استان در شهریور ماه سال جاری نیز ۳.۳  درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: این نرخ در مقایسه با ماه قبل ۰.۱ واحد درصد افزایش داشته است. منظور از نرخ تورم ماهانه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت، نسبت به ماه قبل است. تورم ماهانه برای گروه‌های عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» و «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» به ترتیب ۲.۸  درصد و ۳.۴ درصد بوده است. نرخ تورم ماهانه برای خانوارهای شهری ۳.۳ درصد بوده که نسبت به ماه قبل، ۰.۱ درصد افزایش داشته، هم‌چنین این نرخ برای خانوارهای روستایی ۳.۱ درصد بوده که نسبت به ماه قبل ۱.۲ واحد درصد افزایش را نشان می دهد.رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در بخش دیگری از صحبت های خود درباره نرخ تورم سالانه شهریور ماه سال جاری گفت: این نرخ برای خانوارهای استان تهران به ۲۹ درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، ۴  واحد درصد افزایش نشان می‌دهد. منظور از نرخ تورم سالانه، درصد تغییر میانگین اعداد شاخص قیمت در یک سال منتهی به ماه جاری نسبت به دوره مشابه قبل از آن است. نرخ تورم سالانه برای خانوارهای شهری ۲۹ درصد با افزایش ۰.۴ واحد درصد نسبت به ماه قبل و برای خانوارهای روستایی ۲۹  درصد بوده که نسبت به ماه قبل تغییری نداشته است.وی تاکید کرد: در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به گروه ماهی و صدف داران شامل ماهی قزل آلا و کنسرو ماهی تن، گروه شیر، پنیر و تخم مرغ، خامه، پنیر پاستوریزه، شیر پاستوریزه و ماست پاستوریزه و گروه روغنها و چربی ها است. در گروه عمده کالاهای غیر خوراکی و خدمات گروه حمل ونقل؛ قیمت انواع خودرو، گروه هتل و رستوران و گروه آموزش بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌ است.
برچسب ها: تورم افزایش قیمت