به روز شده در ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۰:۵۷
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۴ ساعت ۰۸:۳۲
کد مطلب : ۲۳۵۹۷
تا زمانی که رئیس‌جمهور اجازه ندهد

امام‌جمعه‌اهواز: انتقال آب‌کارون ممكن نيست

گروه جامعه: نماینده ولي فقيه در استان خوزستان گفت: تا زمانی که رئیس جمهور اجازه ندهد آب کارون به هیچ کجا منتقل نمی‌شود.
امام‌جمعه‌اهواز: انتقال آب‌کارون ممكن نيست
آيت الله موسوی جزایری در جلسه شورای اداری که برای معارفه معاونان و مشاوران استاندار خوزستان عصر امروز در استانداری خوزستان تشکیل شد اظهار کرد: مسائل خوزستان برای روحانی مهم است و پیگیر مشکلات استان هستند. نماينده ولي فقيه در استان خوزستان با دعوت مسئولان استاني به اتحاد و برداشتن گام هاي موثر و مثبت در جهت حل مشكلات مردم خوزستان، گفت: من به آينده خوزستان بسيار خوش بينم.

موسوي جزايري خطاب به مدیران استان اظهاركرد: براي توسعه و پيشرفت استان خوزستان از تفرقه برحذر باشيد و براي پيگيري مسايل و مشكلات استان بايد متحد شويد. وي ادامه داد: در اين زمينه كه اكنون براي استان چه بايد كرد، لازم است يك فكر اساسي صورت بگيرد. مي توان در كنار تلاش هايي كه در استان از سوي مسئولان انجام می شود، از نيروهاي خوزستانی ساکن در مرکز که برای مردم این استان دل مي سوزانند و بعضا مسئوليت مهم كشوري هم دارند، كمك گرفت.

آیت الله موسوی جزایری تصريح كرد: بايد سعي كنيم مشكلات اين استان را به صورت فراجناحي پي گيري و حل كنيم و باید از نمايندگان مردم استان در مجلس، شخصيت‌هاي خوزستاني مستقر در مركز كشور، افرادي كه داراي ارزش كار و تجربه بالا هستند، كمك گرفت و از همه بالاتر باید از مقام معظم رهبري كه عنايت ويژه اي هم به اين سرزمين و مردم آن دارند، ياري بخواهیم.

نماینده ولی فقیه در خوزستان به بحث انتقال آب كارون اشاره كرد و گفت: اگر قرار باشد كه آب كارون منتقل شود، اگر رييس‌جمهور اجازه ندهد و تا زمانی که در مجلس مصوب نشود، اين کار امكان‌پذير نخواهد بود. مسايل و مشكلات خوزستان براي دكتر روحاني مهم است و بي شك پي گير اين موضوع خواهد بود. همچنين حمايت‌هاي رهبر معظم انقلاب از بالاترين نقاط قوت ماست.

۱۳۹۲/۰۹/۱۴ ۱۲:۳۲
خداروشکر برای استان چهارمحال بختیاری یک استاندار بختیاری از استان برای اولین بار انتخاب شده و با وحدتی که بین مردم و ایل جلیل بختیاری هست هرگز نخواهیم گذاشت آب سرزمین بختیاری بی حساب و کتاب به جایی منتقل بشه!اجالبه ما بختیاری روی سرچشمه هستیم مصرف ما طبق آمار رسمی کمتر از اصفهانه چه در بخش شرب چه کشاورزی!!اگه آب نیست الگوی مصرفتونا اصلاح کنین چرا از بقیه طلبکارین. (182740)
Hاسدالله میرزا از کمی آنورتر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۹/۱۴ ۱۵:۵۶
دوست عزیز، اصفهان و یزد فعلا جبهه اول مبارزه با بیابان. اگر اصفهان و یزد ازبین برند چه چهارمحال و چه خوزستان هم از بین میره (182829)
۱۳۹۲/۰۹/۱۴ ۱۳:۲۶
آب کارون باید منتقل بشه
کیانی که مخالف هستند از محیط زیست چیزی نمیدونن (182767)
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۹/۱۴ ۱۹:۴۵
در حال حاضر بسیاری از شهرها و روستاهای خوزستان از اب شرب سالم و بهداشتی بی بهره اند .
مردم خوزستان سالیانه هزینه های فراوانی را جهت خرید، تعمیر و نگهداری پمپ اب و دستگاه تصفیه اب خانگی متحمل میشوند همچنین فروش ابهای معدنی و بسته بندی در این استان رونق فراوانی دارد.
سازمان اب و برق خوزستان علی رغم وجود زمینهای حاصلخیز فراوان به بهانه کمبود اب،از اختصاص اب به زمینهای کشاورزی خودداری میکند و طرح 800 هزار هکتاری رهبری برای توسعه کشاورزی خوزستان بعد از گذشت 17 سال از پیشرفت قابل توجهی برخوردار نیست!!!
با این اوصاف چطور عده ای مدعی هستند که در خوزستان اب اضافه وجود دارد و برای انتقال ان به سایر نقاط کشور پروژه های چند هزار میلیاردی طراحی میکنند؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ما مردم خوزستان خواستار توقف دایمی همه طرحهای غیر کارشناسی انتقال اب
از سرچشمه های رود کارون به فلات مرکزی ایران خصوصآ طرح (بهشت اباد) هستیم. (182862)