به روز شده در ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۳۰
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ ساعت ۱۳:۰۸
کد مطلب : ۲۳۶۳۵۸
جو بایدن از نظر ذهنی آماده ریاست جمهوری نیست

پزشک سابق کاخ‌سفید: بایدن احتمالا به بیماری «زوال عقل» مبتلاست

پزشک سابق کاخ‌سفید: بایدن احتمالا به بیماری «زوال عقل» مبتلاست
گروه بین الملل:  پزشک سابق کاخ سفید با بیان اینکه احتمالا جو بایدن، به بیماری «زوال عقل» مبتلاست می‌گوید: نامزد دموکراتها در انتخابات ریاست جمهوری پیش‌روی آمریکا «توانایی ذهنی» برای برعهده گرفتن وظایف سخت ریاست جمهوری را ندارد.
دکتر رونی جکسون در جریان یک کنفرانس مطبوعاتیِ تلفنی که از سوی کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ برگزار شده بود، به خبرنگاران گفت: «او در حد این کار نیست.... من جو بایدن را در جریان مبارزات انتخاباتی دیده‌ام و از این نگرانم که او توانایی ذهنی و توانایی شناختی برای خدمت به عنوان فرمانده کل قوا را نداشته باشد. او همیشه در وسط یک کار فکری تمرکزش را از دست می‌دهد و نمی‌تواند دوباره افکارش را جمع و جور کند.»او برای اثبات ادعایش به گافهای اخیر جو بایدن در جریان سخنرانی‌های انتخاباتی اشاره کرد؛ از جمله اینکه بایدن در جمع طرفدارانش به اشتباه گفته بود نامزد سنا شده یا اینکه نتوانسته است نام میت رامنی، سناتور جمهوریخواه یوتا را به خاطر بیاورد.
دکتر جکسون افزود: «حرفهای من یک ارزیابی پزشکی نیست... من هرگز درگذشته و در دورانی که جو بایدن معاون رئیس جمهور بوده، مسئول وضعیت سلامت او نبودم و قصد تشخیص پزشکیِ چیزی درباره او آنهم از راه دور را ندارم. من این نگرانی را به عنوان یک شهروند بیان می‌کنم. همۀ ما می‌توانیم این را ببینیم... او روزهای بسیار بدی را سپری می‌کند و این موضوع جدی است. ما در حال انتخاب یک فرمانده کل قوا هستیم که باید از نظر شناختی در بالاترین حد توانایی باشد و بایدن واقعا چنین کسی نیست.»در واکنش اندرو بیتس، سخنگوی ستاد انتخاباتی جو بایدن این ادعاها را رد و اعلام کرد: «من شما را به مناظرۀ اول که اخیرا برگزار شد ارجاع می‌دهم.»
دکتر جکسون طی سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ میلادی یعنی در بخشی از دوران ریاست جمهوری باراک اوباما و دونالد ترامپ، به عنوان پزشک کاخ سفید فعالیت کرده است. او پیش از این از سوی دونالد ترامپ برای پست ریاست بر اداره امور کهنه‌سربازان ایالات متحده آمریکا نامزد شده بود اما درنهایت این نامزدی به دلیل انتقادها به رفتارهای شخصی‌اش پس گرفته شد. همزمان با ادعاهای اخیر دکتر جکسون، جو بایدن که قصد دارد میزان حمایت از دونالد ترامپ را در میان رای دهندگان قدیمی آمریکا کاهش دهد، رهسپار فلوریدا شد. او در آنجا ادعا کرد که رئیس جمهور کنونی، آمریکایی‌های مسن را که بیشتر از دیگر گروهها در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا هستند «هزینه‌بر» توصیف می‌کند و این افراد مجبورند بهای بد مدیریت او را در دوران شیوع کرونا بپردازند.

ترامپ: سه یا چهار بار نامزد جایزه صلح شدم؛ باور می‌کنید! 
در همین حال، رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی تبلیغاتی اش در فلوریدا گفت: فکر می‌کنم سه یا چهار بار برای جایزه صلح نوبل نامزد شدم؛ باور می‌کنید!
 به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دونالد ترامپ در سخنرانی انتخاباتی خود در ایالت فلوریدای آمریکا گفت: من به وعده خود عمل کردم، پایتخت واقعی اسرائیل را به رسمیت شناختم و سفارت آمریکا در اورشلیم (قدس اشغالی) را افتتاح کردم! همه روسای جمهوری وعده داده بودند که چنین کاری خواهند کرد، همه روسای جمهوری در طی دهه‌ها گفته بودند که این کار را خواهند کرد، ولی هیچ یک از آن‌ها چنین کاری نکردند، چون وقتی دولت را در دست گرفتند تحت فشار زیاد قرار گرفتند که این کار را انجام ندهند. رئیس جمهور آمریکا افزود: باید به شما بگویم که تقریبا همه سران کشورها به من زنگ زدند و گفتند «خواهش می‌کنیم این کار را نکنید، خواهش می‌کنیم این کار را نکنید»!» من گفتم به آن‌ها بگویید چند روز دیگر تماس می‌گیرم. وقتی که کارم را انجام دادم (سفارت را منتقل کردم) با آن‌ها تماس گرفتم و گفتم سلام! چه خبر؟ ترامپ ادامه داد: من همچنین حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان (اشغالی متعلق به سوریه) را به رسمیت شناختم، آن‌ها ۵۲ سال روی این موضوع کار می‌کردند. آن‌ها به مدت ۵۲ سال روی این مسئله کار می‌کردند، ولی نتوانستند به چیزی برسند! هرساله افرادی می‌آمدند، اقامت می‌کردند، بخور و بنوش زیادی می‌کردند، خوش گذرانی می‌کردند و می‌رفتند، ولی هیچ اتفاقی رخ نمی‌داد! ۵۲ سال طول کشید، اما من در طی یک روز این کار را کردم. ما به جای این جنگ‌های بی پایان داریم در خاورمیانه صلح ایجاد می‌کنیم، بدون ریختن خون بر روی شن‌ها (شن‌های بیابان ها) داریم این کار را می‌کنیم! شما دارید می‌بینید که چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ در واقع نکته‌ای که آن‌ها درباره اش گزارش نکردند این بود که فکر می‌کنم سه یا چهار بار برای جایزه صلح نوبل (نامزد شدم)! باور می‌کنید! سه یا چهار بار!
وی اضافه کرد: من ماجرا را تعریف کردم و به همسرم گفتم که ما اوقات خوشی خواهیم داشت و تلویزیون تماشا خواهیم کرد! (به همسرم گفتم) نامزد دریافت جایزه نوبل شده ام! سپس (شبکه تلویزیونی) خبر جعلی را روشن کردم و دیدم خبرها را یکی پس از دیگری پخش می‌کنند. آن‌ها درباره هواشناسی در «پن هندل» در ایالت فلوریدا صحبت می‌کنند، درباره این یا آن خبر صحبت می‌کنند. ترامپ ادامه داد: خبرها یکی پس از دیگری پخش شد، اما هیچ اشاره‌ای به (معرفی ترامپ برای دریافت جایزه صلح نوبل) نشد. به یاد دارید که وقتی اوباما جایزه نوبل گرفته بود چه شد؟ وی حتی نمی‌دانست چرا چنین جایزه‌ای گرفت؟ اما (دریافت جایزه صلح نوبل به وسیله اوباما) بزرگترین رویداد خبری در این شبکه‌ها بود!


 
مرجع : یورونیوز
برچسب ها: ترامپ بایدن