به روز شده در ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۸:۴۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ ساعت ۱۶:۴۰
کد مطلب : ۲۳۷۴۳۱

آوارگی ده هزار خانواده افغان در جنگ هلمند

آوارگی ده هزار خانواده افغان در جنگ هلمند
گروه بین الملل: مقام‌ها در ولایت هلمند در جنوب افغانستان گفته اند که به دلیل ادامه درگیری میان نیروهای امنیتی افغان و افراد طالبان در این ولایت، حدود هفتاد هزار نفر آواره شده‌اند.
درگیری هلمند با حمله طالبان به شهر لشکرگاه، مرکز این ولایت حدود ده روز قبل آغاز شد و تاکنون ادامه دارد.سید محمد رامین، رئیس امور مهاجرین ولایت هلمند گفت: بیش از ده هزار خانواده در این ولایت آواره شده‌اند که به هفتاد هزار نفر می‌رسند، ولی این نهاد تنها قادر به کمک رسانی به اندکی بیشتر از ۵۰۰ خانواده شده‌است. رامین می‌گوید که اکنون نیز روند ورود آوارگان به شهر لشکرگاه ادامه دارد و هر روز به شمار آنان افزوده می‌شود.او توضیح داد که نزدیک به شش هزار خانواده آواره جنگ اکنون در شهر لشکرگاه ساکن شده‌اند. ۶۰۰ خانواده در ولسوالی گرشک و ۸۰۰ خانواده در ولسوالی ناوه پناه گرفته‌اند.به گفته او، علاوه بر افراد ذکر شده، سه هزار خانواده نیز به مناطق تحت کنترل طالبان آواره شده‌اند. او مدعی شد که وضعیت این آوارگان نگران کننده است.
 رامین درباره روند اسکان این پناهندگان گفت که شماری زیادی از این آوارگان که به شهر لشکرگاه آمده اند، یا بستگانشان در شهر است و یا اینکه خودشان در شهر خانه کرایه کرده‌اند و نزدیک به ۴۰۰ خانواده که کسی را در شهر نداشته و یا توان مالی لازم را برای کرایه خانه نداشتند، به کمپ‌ها منتقل شده‌اند.

 
برچسب ها: افغانستان طالبان