'; $conf['doc']['blocks'][29] = '{TOP_DOCS_VISIT_MAIN_BLOCK}'; ?> تولید دومین واکسن کرونای آمریکا با موفقیت۹۴% - بهار نیوز
 
به روز شده در ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۹:۰۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ ساعت ۱۶:۱۱
کد مطلب : ۲۴۱۳۶۹

تولید دومین واکسن کرونای آمریکا با موفقیت۹۴%

گروه علمی: دومین شرکت دارویی آمریکایی اعلام کرد که موفق به تولید واکسن کووید-۱۹ با موفقیت ۹۴.۵ درصدی شده است.
تولید دومین واکسن کرونای آمریکا با موفقیت۹۴%
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، «مدرنا» پس از شرکت دارویی آمریکایی فایرز دومین شرکتی است که واکسن با میزان بالای موفقیت تولید می‌کند. واکسن مدرنا که با همکاری موسسه ملی بهداشت آمریکا ایجاد شده است، در حال کارآزمایی بر روی ۳۰ هزار داوطلب است. یک هیئت نظارت مستقل اکنون می‌گوید دو هفته بعد از تزریق دوز دوم واکسن مدرنا به داوطلبان، این واکسن در مورد تنها حدود ۵ درصدشان بی‌تاثیر بوده است. شرکت مدرنا ماه گذشته اظهار اطمینان کرد که می‌تواند تصویب اضطراری واکسن خود را از مقامات ایالات متحده در ماه دسامبر دریافت کند. کمیسیون اروپا نیز در حال مذاکره با مدرنا برای تأمین حداکثر ۱۶۰ میلیون دوز واکسن است. عوارض جانبی تزریق واکسن مدرنا نیز خستگی، درد عضلانی و درد در محل تزریق بعد از دوز دوم واکسن اعلام شده است.
 
یکی از واکسن‌هایی که تاکنون توانسته مرحله آزمایش بالینی را با موفقیت پشت سر بگذارد، واکسن فایزر است. شرکت داروسازی آمریکایی فایزر روز دوشنبه، ۱۹ آبان، اعلام کرد که با همکاری شرکت آلمانی «بایون‌تِک» واکسنی تولید کرده است که افراد را تا ۹۰ درصد در مقابل ویروس کرونا مصون می‌کند. شرکت فایزر برای ساخت این واکسن آزمایش‌های گسترده‌ای در شش کشور روی چهل هزار نفر انجام داده است. واکسن‌های دو شرکت فایزر و مدرنا واکسن‌هایی به اصطلاح «ام‌آران‌ای» (mRNA) هستند که یک فناوری کاملاً جدید است و با استفاده از خود ویروس کرونا ساخته نشده‌اند. موارد ایتلا به ویروس کووید-۱۹ در ایالات متحده در آخر هفته ۱۱ میلیون نفر را رد کرد که یک میلیون از آنها فقط در هفته گذشته ثبت شده است. این همه‌گیری بیش از ۱.۳ میلیون نفر را در سراسر جهان کشته‌است که بیش از ۲۴۵ هزار نفر مربوط به ایالات متحده است.