به روز شده در ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۸:۳۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ ساعت ۱۹:۰۶
کد مطلب : ۲۴۱۶۲۹

اعدام 21 نفر به جرم جنایات تروریستی

اعدام 21 نفر  به جرم جنایات تروریستی
گروه بین الملل: دولت عراق 21 نفر را به جرم ارتکاب جنایات تروریستی در زندان ناصریه اعدام کرد. خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع امنیتی و بیمارستانی اعلام کرد، محکومان از استان‌های مختلف عراق برای اجرای حکم به زندان شهر ناصریه در جنوب این کشور منتقل شده بودند.عراق از سال ۲۰۰۵ و با استناد به قانون مبارزه با تروریسم شمار بسیاری از شهروندان این کشور و حتی اتباع خارجی را اعدام کرده است. از ابتدای سال جاری تاکنون، دست‌کم هفت محکوم دیگر به ارتکاب جرایم مرتبط با تروریسم در زندان ناصریه، تنها زندان محل اجرای حکم اعدام عراق، به دار آویخته شده‌اند. زندانیان ناصریه اسم این زندان را الحوت (نهنگ) گذاشته‌اند؛ جایی که پس از ورود، تنها جنازه زندانی از آن خارج می‌شود.
عراق یکی از پنج کشور رکورددار صدور و اجرای حکم اعدام در جهان است. در سال‌های گذشته سازمان‌های مدافع حقوق بشر از دولت بغداد خواسته‌اند تا مجازات مرگ را از قوانین خود حذف کند. عفو بین‌الملل می‌گوید در سال ۲۰۱۹ دست‌کم ۱۰۰ نفر در عراق اعدام شده‌اند.


 
برچسب ها: عراق
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *