به روز شده در ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۰۰:۰۶
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۱ ساعت ۱۵:۲۶
کد مطلب : ۲۵۵۱۲

اولین اظهارنظر مدیرکل مطبوعات داخلی

گروه فرهنگ وادب: مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهترین راهکار برای بهبود کیفیت مطبوعات را استفاده از شیوه‌های نوین در مدیریت رسانه دانست.
اولین اظهارنظر مدیرکل مطبوعات داخلی
حسن محرابی که صبح امروز (یکم دی‌ماه) به عنوان مدیرکل جدید مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شد، با بیان اینکه تلاش ما برای ارتقای کیفی مطبوعات ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: مطبوعات موجب افزایش آگاهی و ارتقای سطح فرهنگ عمومی در جامعه می‌شوند و به همین دلیل ما تمرکز خود را بر روی ارتقای کیفیت آن‌ها خواهیم گذاشت. او ادامه داد: ابزار ما برای این کار استفاده از توانمندی‌های خود رسانه‌ها، استفاده از نظرات کارشناسان حوزه رسانه و فراهم کردن یک شرایط مناسب برای ارتباط رسانه با مخاطب خواهد بود، مثلا ساماندهی شرایط توزیع یکی از همین ابزارها است. محرابی درباره سابقه فعالیت خود بیان کرد: من از اردیبهشت سال 1368 در اداره کل مطبوعات داخلی در زمان ریاست جمهوری آقای هاشمی رفسنجانی و تصدی آقای محمد خاتمی در وزارت ارشاد فعالیت خودم را آغاز کردم. در آن زمان من به عنوان کارشناس مطبوعات فعالیت می‌کردم. از سال 71 به عنوان سرپرست معاونت فرهنگی اداره کل مطبوعات داخلی منصوب شدم و سال 83 به صورت رسمی پست معاونت فرهنگی را دریافت کردم.

او با اشاره به فعالیت های مطبوعاتی خود گفت: در سال 69 در روزنامه «کار و کارگر» و پس از آن از بدو راه‌اندازی روزنامه «جام‌جم» فعالیت مطبوعاتی داشتم و با روزنامه «ایران» نیز در سال‌های اخیر فعالیت‌هایی را انجام دادم. همچنین از اولین دوره نمایشگاه مطبوعات در سال 72 سردبیری نشریات روزنامه این نمایشگاه را به عهده داشتم. البته پس از یک وقفه چند ساله مجددا از سال 87 سردبیری این نشریات بر عهده من بود.محرابی درباره تحصیلات خود توضیح داد: من دارای مدرک لیسانس تاریخ از دانشگاه شهید بهشتی و فوق لیسانس تاریخ از دانشگاه تهران مرکز هستم و بیشتر فعالیت مطبوعاتی‌ام نیز در نشریات تخصصی تاریخ خلاصه می‌شود. مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی درباره سابقه آشنایی‌اش با حسین انتظامی - معاونت مطبوعاتی - گفت: من آقای انتظامی را نزدیک به 20 سال است که می‌شناسم و شروع این آشنایی به سال 1372 زمانی که ایشان مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت ارشاد بودند، برمی‌گردد.
مرجع : ايسنا