به روز شده در ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۲۳:۴۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۸ ساعت ۱۵:۴۹
کد مطلب : ۲۷۴۴۰
آیت‌الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان قضایی:

با مفسدان‌اقتصادی قاطعانه برخورد می‌کنيم

گروه سياسي: رئیس قوه قضاییه از نهادهای متولی هدایت جریان اقتصادی کشور خواست، به گونه‌ای عمل کنند که بسترهای فساد اقتصادی برای سودجویان و سوء‌استفاده‌کنندگان فراهم نشود.
با مفسدان‌اقتصادی قاطعانه برخورد می‌کنيم
آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی با توجه به برخورد اخیر دستگاه قضا با عوامل جریان اقتصادی ناسالم اظهار کرد: دستگاه قضا به پرونده متهمان اقتصادی با دقت و سرعت رسیدگی می‌کند تا چنانچه اموالی از مردم حیف و میل شده باشد به آنان بازگردانده شود. رئیس دستگاه قضا با طرح این پرسش که چرا باید چنین وضعی پیش آید؟ تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی باید دقت بیشتری به خرج دهند تا بستر دست‌درازی به اموال مردم و فساد اقتصادی شکل نگیرد و کار به برخورد قضایی نکشد؛ به عبارت دیگر چاره اساسی، شناسایی و از بین بردن سرچشمه فساد است.

آملی لاریجانی با بیان این‌که «بارها پیش از این نیز اعلام کرده‌ایم، دستگاه قضایی از فعالیت اقتصادی "سالم و قانونمند" حمایت می‌کند» تصریح کرد: سرمایه‌گذاری و فعالیت اقتصادی سالم آن است که بر مبنای قانون شکل بگیرد نه اینکه با سوء استفاده از حفره‌های امنیتی اقتصادی ناشی از شرایط کشور به سودجویی منجر شود. رئیس دستگاه قضا با توجه به ایجاد برخی التهاب‌های اقتصادی به دلیل تحریم‌ها، گفت: دستگاه قضایی به کسی اجازه سوء استفاده در این زمینه را نمی‌دهد و در مورد اخیر نیز، چند ماه متهم زیرنظر بود و مهلت مناسب برای بازگرداندن اموال مردم داده شد اما از آنجا که اقدامی صورت نگرفت منجر به برخورد و رسیدگی قضایی شد.

آملی‌لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش با یادآوری سه مناسبت قیام 19 دی سال 1356 مردم قم، نامه تاریخی حضرت امام خمینی (ره) به گورباچف (رهبر وقت اتحاد جماهیر شوروی) و مراسم اربعین امسال در کربلا، به ارائه تحلیلی در این زمینه پرداخت و اظهار کرد: این حوادث را می‌توان دانه‌های «یک رشته واحد» دانست و به راز ماندگاری این سه رویداد در بستر تاریخ توجه کرد. رئیس دستگاه قضا با توجه به برآورد رسانه‌های غربی از حضور 20 تا 30 میلیونی عاشقان اهل بیت(ع) در مراسم اربعین امسال در کربلا تأکید کرد: جای توجه جدی است که چه عنصری پس از 1400 سال اینطور انسان‌ها را به خود جذب می‌کند؟

آملی‌لاریجانی با تأکید بر «ترس غرب از اجتماع 30 میلیونی مسلمانان اعم از شیعه و سنی در اربعین حسینی» افزود: آشکار است که اگر این نیروها برای برچیدن حکومت اسرائیل غاصب به راه بیفتند، خطر بزرگی جهان استکبار را تهدید خواهد کرد و آنان از این قدرت عظیم هراس دارند. رئیس قوه قضاییه با بیان این‌که «شیطنت دینی و مذهبی» ترفند غرب برای مهار قدرت معنوی اسلام است، گفت: اگر سرمنشأ اختلافات فرقه‌ای را در اقصی نقاط دنیا، از هند و پاکستان گرفته تا سوریه و لبنان، دنبال کنیم به ریشه آن در کشورهای استعمارگر می‌رسیم، هرچند این اقوام با وجود تفاوت در ادیان سال‌ها با آرامش در کنار یکدیگر زندگی می‌کردند.

آملی‌لاریجانی افزود: غرب از استقرار حکومت‌های شیعه و حکومت‌های اسلامی پشتیبان ارزش‌های دینی می‌ترسد و به همین دلیل در کشورهای اسلامی تفرقه‌اندازی‌ می‌کند، اما ما باید در برابر شیطنت‌های آنان هوشیار باشیم و اگر بدانیم دشمن دنبال چیست، استراتژی مناسب برای مقابله را نیز پیدا می‌کنیم.