به روز شده در ۱۳۹۸/۱۲/۰۸ - ۲۲:۳۱
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۳ ساعت ۱۵:۰۴
کد مطلب : ۲۹۱۴۴

هشدار وزیر کار: 10 میلیون بیکار در راه است

گروه جامعه: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اختصاص 12 هزار میلیارد تومان به بیمه سلامت در برنامه‌های آینده خبر داد.
هشدار وزیر کار: 10 میلیون بیکار در راه است
به گزارش فارس، علی ربیعی در نشست شورای اشتغال هرمزگان با بیان اینکه دستکاری قانون کار در این شرایط که وضعیت اشتغال به اینگونه است، نادرست است، اظهار داشت: تاکنون یک گزارش مسنجم که نقش قانون کار را در ترمز تولید نشان دهد ندیده‌ام. وی با بیان اینکه 80 درصد قوانین کار به نفع کارفرما تنظیم شده است، اضافه کرد: این امر به بحران‌های اجتماعی دامن زده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه باید خارج از توهمات آماری کار کنیم، افزود: یارانه‌ها بلایی به سر کشور آورد که نه تنها بنیان‌های اقتصادی بلکه مسائل فرهنگی اجتماعی را با مخاطره روبه‌رو کرد و کرامت انسانی را بهم زد. وی گفت: اگر اجرای طرح هدفمندسازی یارانه‌ها به درست انجام می‌گرفت و به قانون عمل می‌شد واقعا کشور را شکوفا می‌کرد اما نشد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: تصمیم ما در این بحث برگشت به قانون است که سهم هر بخش احصا و پرداخت شود. باید بتوانیم با تدبیر کشور را به جلو ببریم و با تکیه بر واقعیات به آینده نگاه داشته باشیم. وزیر کار یادآور
چه اتفاقی افتاده که طرف با مدرک لیسانس می‌آید و می‌گوید دیپلم دارد تا به یک شغلی برسد؟
شد: هر چه می‌خواهیم به عقب برنگردیم و در مورد گذشته حرف نزنیم، اما برای تبیین اینکه وضعیت چیست و در کجا ایستاده‌ایم، باید برخی از مباحث را مطرح کنیم.

وی با بیان اینکه با توجه به برنامه‌ها و آمار آینده 10 میلیون بیکار در راه است، افزود: چه اتفاقی افتاده که طرف با مدرک لیسانس می‌آید و می‌گوید دیپلم دارد تا به یک شغلی برسد. این وزیر دولت یازدهم اضافه کرد: به اندازه چند نسل باید خوب کار کنیم تا بتوانیم جبران کنیم چرا که فرصت آزمون و خطا نداریم. وی با بیان اینکه حتی یک ریال هم نباید هدر رود، گفت: ملت نباید هزینه بی‌تدبری را بدهد، باید هزینه عزت خود را بدهد.

ربیعی افزود: باید تمرکززدایی به معنی واقعی صورت گیرد و نگاه از مرکز کشور معطوف به استان‌ها باشد. وزیر کار با بیان اینکه دولت برنامه خروج از رکود را دارد و رئیس جمهور دستور آن را داده است، گفت: آمارسازی ممنوع است و باید اطلاعات درست به مردم داد. وی در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه 12 هزار میلیارد تومان به بخش درمان و بیمه سلامت اختصاص داده می‌شود، تاکید کرد: آسیب شنایی سرمایه‌گذاری در هرمزگان ضروری‌ است. ربیعی بر رفع موانع سرمایه‌گذاری تاکید کرد و گفت: نگاه به فرهنگ کار باید عوض شود تا نگاه ایرانی به کار نیز اصلاح شود.

امير
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۱۱/۰۳ ۱۷:۱۴
من شهرستان زندگى ميکنم با دو تا بچه و مدرک فوق ليسانس مهندسى با پونزده سال سابقه کار يه ساله بيکار نشستم خونه ، شهرستانها اوضاع شون خرابه ، واقعا در عذاب هستيم ، مناطق غربى کشور لشگر بيکارا بعدظهرها تو خيابونا رژه ميرن ، نيروى جوان رو تو اين چندساله هرز برديم و سرخورده کرديم ، خدا کمک کنه. (200625)
کار افرین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۱۱/۰۳ ۲۰:۴۳
من هم ساکن غرب کشور هستم و جزو همون لشکر بیکارها که رژه میرن ! فوق لیسانس و گذاشتم در کوزه رفتم فن یاد گرفتم حالا 6 نفر کارمند دارم .
مشکل اون لشکر بیکارها در مرحله اول توهم درامد بدون زحمت و تخصص و در مرجله بعد تبلی است ! (200702)
حمیدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۱۱/۰۳ ۲۲:۵۵
به نظرم داری دروغ می گی. کارافرینی یعنی کشک. نوش جان خودت (200736)
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۱۱/۰۳ ۱۷:۲۸
امریکا طی 20 سال 30 ملیون فرصت شغلی ایجاد کرده کل اروپا طی 20 سال 5 ملیون حال قبلا احمدی نژاد دو سال مانده به پایان دولتش گفته 2 و نیم ملیون فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد و طی دوران خودش 8 ملیون فرصت شغلی ایجاد کرده کسی هم از مجلسیان نپرسید از ایشان کجا ایجاد کردید (200631)
سايه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۱۱/۰۳ ۱۸:۳۵
شما هما فقط حرف مي زنيد پا به عمل كه مي رسه با كنار گذاشتن متخصصان و اقتصاد دانان ودادن راند به اشخاص خاص مردم بيچاره رو فراموش مي كنيد (200658)
سايه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۱۱/۰۳ ۱۸:۳۶
خدادبه داد مردم برسه! (200659)
جمشید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۱۱/۰۳ ۱۹:۲۶
آقای وزیر فرهنگ کار را به رسایی واگذار کنید .همه چیز درست میشود. وگرنه همین روزها احضار میشوید. (200680)
ن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۱۱/۰۳ ۲۱:۰۴
تواین بخور بخور ممکلت ما چه کسی به فکر ایجاد کاره (200706)