به روز شده در ۱۳۹۶/۱۲/۰۳ - ۱۹:۵۰
 
۱۴
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۰ ساعت ۱۲:۴۸
کد مطلب : ۳۶۷۱۳
با پیروزی در دو انتخابات ریاست​جمهوری و شوراها؛

کارنامه اصلاحات در سال گذشته درخشان است

گروه سياسي:​ دبیرکل حزب اراده ملت کارنامه جریان اصلاحات در سال گذشته را درخشان توصیف کرد و گفت: اصلاح طلبان با پیروزی در این دو انتخابات به هدف خود رسیده و در حال بازسازی خود برای حضور بهتر و پررنگ تر در جامعه هستند و در مقایسه با چند سال گذشته اجازه فعالیت بیشتر و برگزاری کنگره را یافته اند.
کارنامه اصلاحات در سال گذشته درخشان است
احمد حکیمی پور در گفت وگو با ایلنا در ارزیابی از عملکرد اصلاح طلبان در سال 92 اظهار داشت: اصلاح طلبان درچارچوب شورای مشورتی اصلاحات و همچنین شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در به وجود آمدن فضایی که بعد از انتخابات در کشور حاکم شد، نقش مهمی را ایفا کردند که نمی توان نسبت به آن بی توجه بود. دبیر کل حزب اراده ملت با بیان اینکه دستاورد برنامه ریزی های جریان اصلاحات در سال گذشته پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها بود، خاطرنشان کرد: اصلاح طلبان با پیروزی در این دو انتخابات به هدف خود رسیده و کارنامه درخشانی از خود برجای گذاشتند و در حال بازسازی خود برای حضور بهتر و پررنگ تر در جامعه هستند و در مقایسه با چند سال گذشته اجازه فعالیت بیشتر و برگزاری کنگره را یافته اند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب عملکرد دولت تدبیر و امید در سال گذشته را نیز عملکرد قابل قبولی دانست و افزود:دولت آقای روحانی توانست در اقدامات فوری اولا تورم را مهار و جلوی گرانی را بگیرد و ثانیا با تدبیرهای موقت آرامش را به بازار و جامعه بازگرداند. توجه به سرمایه های اجتماعی نیز نوید دهنده روزهای خوب برای رفع مشکلات در سالجاری خواهد بود.حکیمی پور تنش زدایی و حل چالش های بین المللی را از مهم ترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید در عرصه سیاست خارجی عنوان کرد و یادآور شد: در عرصه سیاست خارجی گام های اساسی برداشته و به مسیر امیدوار کننده ای وارد شد که پیامدهای داخلی خوبی هم داشت.

وی ادامه داد: در مجموع علیرغم اینکه دولت آقای روحانی با کاستی های متعددی مواجه و وارث تدبیرهای نادرست در عرصه های سیاست داخلی و خارجی و اقتصادی بود، توانست با استفاده از سرمایه های اجتماعی و تصمیم های درست امید را به کشور بازگردانده و موجبات آرامش، آسایش و رفاه ملت را فراهم کند. دبیرکل حزب اراده ملت به دولت و اصلاح طلبان توصیه کرد که ضمن شناسایی نقطه ضعف های درصدد رفع آن برآیند چراکه جریان رقیب به دنبال بهانه ای است تا کوچکترین مسائل را بزرگ کرده و از آن به نفع خود استفاده کند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در مورد فعالیت های انتخاباتی اصولگرایان بویژه افراد منتسب به دولت گذشته نیز تصریح کرد: طبیعی است که جریان رقیب بعد از شکست در انتخابات گذشته به دنبال فرصت برای بازگشت به عرصه قدرت باشد و این امر اشکالی هم ندارد اما توقع و خواسته ما این است که با تابلوی مشخص و مجوز رسمی وارد عرصه رقابت سیاسی شوند نه اینکه یک عنوان کلی مثال جبهه فلان برای خود انتخاب کنند تا ما بدانیم دقیقا با چه افرادی مواجه هستیم و مسئول آنها کیست.

حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۱/۱۰ ۱۳:۴۶
اگر اصولگراها شکست خوردند که قطعا همینگونه است اما اصلاح طلب ها هم پیروز نبودند ، چون شما 7درصد ( طبق نظرسنجی خودتون ) بیشتر رای نداشتید .
کاش پرونده خودتون در سال 88 رو هم واکاوی می کردید . (214499)
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۱/۱۰ ۱۵:۴۰
ما واکاوی کردیم، بهتره شما هم پرونده خودتون تو 8 سال مدیریت جهانی رو واکاوی بکنید... (214527)
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۱/۱۰ ۲۳:۵۶
واکاوی کردید ؟ دیدید چقدر خیانت کردید ؟ (214595)
سیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۱/۱۱ ۰۰:۲۵
تو احتمالا شریعتمداری که نیستی همه جا نظر قشنگتو میذاری؟؟سوزنت تو88 گیرکرده؟؟هرجا میخونم نوشتی 88خداروشکر بهونه ای واسه حرفیدن داری بخاطر88 خخخخخ (214605)
یاز خراسانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۱/۱۰ ۱۴:۵۶
تا به کی میخواهید دولت را از آن خود بدانید شما اگر رای داشتید عارف نگه میداشتید. در ضمن در شورا هم مانند شورا اول کارنامه خودتان را در اخر شورا ببینید. (214516)
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۱/۱۰ ۱۵:۴۹
شما ها که با قشون کشی نماینده هاتون کمتر از 48% رای آوردین!!!
آره شما راس میگی اصولگرا ها برنده شدن!!!
8 سال آقای رفسنجانی و خاتمی رو کوبیدین!! آخرش چی شد؟ اگه قرار بود که کاراتون جواب بده یکی از 6 تا نمایندتون برنده میشد!!! (214529)
منتقد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۱/۱۰ ۱۴:۵۷
دلتون خوش به حرفهای بی سروته انتخابات برای کل مردم بود نه شما تجدیدنظر طلبان. بفهمید. (214518)
دوست
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۱/۱۰ ۱۸:۲۶
مردم به اصلاح طلبان رای دادن و شما ها که نظر می دید همه شما به اصول گرا رای دادید اگر حمایت آیت الله هاشمی و آقای خاتمی نبود آقای روحانی هم مثل غرضی رای می آورد (214554)
مهدی بکران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۱/۱۱ ۰۱:۱۸
دکتر حکیم پور از افتخارات اصلاح طلبان هستند (214612)