به روز شده در ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۱۹:۴۹
 
۳
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۳۱ ساعت ۱۳:۱۸
کد مطلب : ۳۸۷۹۱
تلمبه ها هنوز آماده تغییر نرخ نیستند

حاج‌محمدرضا: بنزین‌20‌روز دیگر گران می‌شود

گروه اقتصادي: رئیس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت از احتمال افزایش قیمت بنزین از 20 اردیبهشت خبر داد و گفت: تلمبه‌های سوخت‌رسانی هنوز آماده تغییرات قیمتی نیستند. نرخ 1050 تومان برای بنزین آزاد و 700 تومان سهمیه‌ای محتمل‌تر است. افزایشی در مصرف بنزین نداشته‌ایم.
بیژن حاج‌محمدرضا با بیان اینکه آمادگی لازم بری افزایش قیمت سوخت از 28 بهمن ماه در تمامی جایگاه‌های سوخت کشور ایجاد شده است، گفت: در 27 بهمن به صورت تلویحی اعلام شده از قیمت بنزین از ابتدای اسفند سال 92 تغییر خواهد یافت بر همین اساس نسبت به ایجاد زیرساخت‌های لازم برای این مهم اقدام شد.

او با بیان اینکه هیچ تصمیم مشخص و شفافی در خصوص زمان و میزان تغییر قیمت حامل‌های انرژی تا این لحظه با ابلاغ نشده است، ادامه داد: البته بر اساس مذاکرات صورت گرفته احتمال می‌رود که تغییرات قیمتی از 20 اردیبهشت در سراسر کشور اعمال شود البته این تصمیم نیز قطعی نیست.

به گفته این مقام مسئول، در صورت تک نرخی شدن احتمال افزایش قیمت بنزین به 1200 تومان بسیار زیاد است. رئیس اتحادیه جایگاهداران در رابطه با آماده بودن نرم‌افزار افزایش قیمت نیز گفت: این نرم‌افزارها به گونه‌ای تعبیه شده که نیم ساعت قبل از زمان اجرا باید فعال سازی می‌شود در غیر این صورت با عرضه بنزین با مشکل مواجه خواهیم شد.

او در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تلمبه ظرفیت این افزایش قیمت را ندارند ادامه داد: در این دستگاه سه شمارشگر توتال فروش (لیتر)، توتال ریالی فروش و توتال تیراژ تعبیه شده است. حاج‌محمدرضا ادامه داد: توتال ریالی فروش 4 رقمی است به این معنا که چنانچه خودرویی نسبت به دریافت 20 لیتر سوخت اقدام کند امکان ثبت آن در این شمارنده‌ها وجود ندارد و تلمبه‌های عرضه سوخت باید به روز رسانی شود.

به گفته او ، به روز رسانی پمب‌های عرضه سوخت هر کدام به حدود 350 الی 400 هزار تومان هزینه نیاز دارد که وزارت نفت باید با ارائه تسهیلات در پوشش این هزینه جایگاه‌داران را یاری رساند. به گزارش نسیم آنلاین، رئیس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت با بیان اینکه میزان مصرف بنزین یک حرک ثابتی داشته است، ادامه داد: هیچ‌گونه افزایشی در مصرف بنزین در یک ماه گذشته نداشته‌ایم به طوری‌که حتی می‌توان ادعا کرد تعداد افرادی که در مراجعات خود به جایگاه‌ها بیش از 20 لیتر بنزین می‌زنند بسیار اندک است.

سپهری
Romania
۱۳۹۳/۰۱/۳۱ ۱۴:۰۲
نه!... واقعا".... نه ..! باورکردنی نیست !... دولت سریعا" تکذیب کنه .... باز هم گرانی ...!!! آزموده را دوباره آزمودن خطاست !! گران کردن بنزین و اصولا هر گونه گرانی از نظر اکثر اقتصاددانان کار خطایی است و پوست موزی زیر پای دولت محسوب می شود . گرانی بنزین همان و انواع گرانی های زنجیره ای هم همان و ...و مشکلات عدیده اقتصادی و تورم و فقر و ... همان ... ای دولت ... ای رئیس جمهور ... مصرا" ...خواهشا" به نظرات و توصیه های کارشناسی و علمی تخصصی اساتید اقتصاد کشور توجه کن و گوش بده ...... (219839)
tavakol 110
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۱/۳۱ ۲۲:۰۴
تدبیر و امید یعنی صد رحمت به هاله نور !!!!!!! ما که با 22 سال سابقه مهندسی به دلیل ناتوانی دولت در پرداخت مطالبات پیمانکاران و مشاوران بد بخت و بیکار شده ایم این هم روی همه تدببر و امید های واهی یمان !! از حالا باید بریم تمرین دزدی شاید پورشه سوار شدیم . (219961)